Börzsöny a Cartographia turistatérkép sorozatának tagja.
A turistatérképek kiadásról kiadásra történő tartalmi aktualizálását széleskörű információgyűjtéssel, adatellenőrzéssel, többször a helyszíni bejárási tapasztalatok felhasználásával, a beérkezett hasznos észrevételek beépítésével, s persze a természetjárás szervezetei által megadott, elsősorban a turistautak és a turistajelzések változásaival kapcsolatos információk segítségével végezzük.
1:40 000 méretarányú turistatérkép a Börzsönyről,
A térkép hátoldalán megtalálható a börzsönyi kisvasutak menetrendje.
Ízelítő az aktualizált Börzsöny turistatérkép tartalmából, újdonságaiból
- új Ipoly-hidak Ipolydamásd–Helemba és Drégelypalánk–Ipolyhídvég között
- az új Szob–Ipolydamásd kerékpárút (az EuroVelo6 leendő nyomvonala)
- az új szobi és verőcei hajóállomás
- a Csóványos–Kemence turistaút új gerincútvonala, a „Sas út” a Miklós-tetőn
- turistajelzésváltozás Királyháza és Pénzásás között
- új turistautak az Északi-Börzsönyben, a Tsitári-kápolna térségében
- turistaútváltozások a Nyugat-Börzsönyben, a Koppány-nyereg és a Nagy-Galla térségében
- a Gyöngyök útja zarándokútvonal börzsönyi szakasza
A térkép hátoldala tájékoztatást nyújt partnereink turisztikai szolgáltatásairól, illetve Nagybörzsöny fényképes településismertetőjét is tartalmazza
A térség természeti és kultúrtörténeti látnivalóit, a legszebb turistautak leírásait, egyéb hasznos információkat (pl. kerékpártúrák, télisport-lehetőségek, közlekedés, kisvasutak, a turistajelzések rendszere stb.) a térkép társkiadványa, a Börzsöny turistakalauz ismerteti.
Településismertetők: Nagybörzsöny, Márianosztra, Nógrád, Drégelypalánk
Ha túrázol, mindig legyen nálad papíralapú turistatérkép is!
Csak felkészülten menjünk a természetbe – figyelmeztet a Pilisi Parkerdő Zrt. (Forrás: turizmus.com)
Egy gondatlanul megválasztott útvonalrövidítés, a lemerült mobileszköz vagy a térerő hiánya miatti eltévedések rosszabb időjárásban akár veszélyesek is lehetnek, éppen ezért érdemes újra végiggondolni a természetjárás néhány alapvető, íratlan szabályát – írja közleményében a Pilisi Parkerdő Zrt.
Ugyan korunk felgyorsult és digitális világában sokaknak már eszébe sem jut, hogy a „régimódi" módszerrel éljen, már a túra útvonalának tervezésekor is segítségünkre lehet egy megfelelő, hagyományos, papíralapú turistatérkép. Habár a „terepen" térképes és irányjelző táblák is segítik a tájékozódást, a biztonság kedvéért vízálló tasakba helyezett térképet sohasem szabad otthon felejteni. A GPS-készülékek vagy GPS-es navigációra képes okostelefonok ugyanis lemerülhetnek, vagy csődöt mondhatnak, az erdőben, vagy akár egy hegy takarásában ráadásul nem is mindig van elegendő térerő, vagy internet lefedettség.
Ne kockáztass, válaszd mindig a Cartographia megbízható turistatérképeit!
Mutatjuk az utat 1954 óta.