"A kutat idejében kell megásni, nem pedig akkor kezdeni az ásást, amikor már ránk tör a szomjúhodás" - tartja az ősi kínai bölcselet.
Ez a gondos bajmegelőző szemlélet uralja a távol-keleti orvoslást is. Az ottani gyógyítók ösztönösen megérezték, hogy ezerszerte könnyebb az emberi harmónia megbomlását egy-egy aprócska jel megjelenésekor helyreállítanunk, mint amikor már romokban hever egészségünk képzeletbeli épülete. Hosszú évezredek különleges finomsággal kivitelezett megfigyelései eredményezték azt, hogy a kínai gyógyítók a bátortalanul, vagy alattomosan kibontakozó betegség leghátsó gondolatait is képesek voltak modern műszerek nélkül, csupán érzékszerveikre hagyatkozva felfedni.
"A rossz orvos a kitört betegséget gyógyítja; a közepes orvos a kezdődő betegséget gyógyítja; a legjobb orvos nem engedi kitörni a betegséget" - tartja a kínai orvoslás régi alaptörvénye.
Ehhez, a legmodernebb időben is példamutató betegség-megelőző szemlélethez nyújt segítséget ez a könyv, amely nemcsak orvosok, egészségügyi dolgozók, természetgyógyászok számára ad hasznos ismereteket, hanem minden embertársunknak érdekes és tanulságos olvasmányként szolgál: hozzásegítve minket az "igazi betegség" megelőzéséhez, korai felfedezéséhez, egészségünk, testi-lelki harmóniánk gyors helyreállításához