PETER JAMES
Az író Brightonban nevelkedett, és a mai napig emlékezik a környékükön lakó hírhedt fekete mágusra, Aleister Crowlyra. Talán ebből az élményből táplálkozott érdeklődése a paranormális jelenségek iránt. A Kegyetlen tréfa új műfajt képvisel Peter James munkásságában. - Novellának indult, csak később lett belőle krimi, de a koporsó ötlete évek óta motoszkált a fejemben. Roy Grace-t a sussexi rendőrség egyik tagjáról mintáztam, aki megengedte hogy eltöltsek vele két hetet - mondja a szerző.
WILLIAM KENT KRUEGER
Krueger O'Connor-regényeinek visszatérő témája az indián kultúra. - Csodálom az odzsiubák kitartását. Számos barátom van az odzsiuba közösségben, akik megosztják velem a tudásukat. Már régen elhatároztam, hogy a főhős neve Cork (vagyis parafa) lesz. Olyan karaktert képzeltem el, aki mindig a felszínre jön, bármilyen mélyre sodorja is az élet - meséli az író, aki szerint nagyon fontos az elkötelezettség és a fegyelem a munkában. Az elismerés viszont olyasmi, amire egyetlen írónak sincs befolyása.
JOSEPH FINDER
Finder így vélekedik a regényírás nehézségeiről: - Az elkezdés a legnehezebb. Imádok kutatni, és sok időt töltök a tervezéssel, mielőtt összeszedem a bátorságom, hogy belevessem magam az írásba. Egy író barátom szerint olyan nehéz elkezdeni egy regényt, mint kiásni egy alagutat kanállal. Elég kilátástalan vállalkozásnak tűnik. De amikor elkezdődik, attól fogva nincs megállás. - A Gyilkos ösztön ötlete abból a mondásból jött, hogy „Az üzlet háború", és Finder szerint erről még nem írtak regényt.