Titkos Endre recept:
Hozzávalók:
tanulás - tapasztalat - gyakorlat - szerénység - humor - tehetség - kedvesség
A hozzávalók mennyisége titkos, de a megfelelő összeállítás eredménye egy fantasztikus ember, egy jó barát, és egy kitűnő mesterszakács. Mindig is imádtam főzni, de sosem gondoltam volna, hogy csak egy kicsit kell másképp, és nagy csodák születnek. Köszönöm a titkokat.
(Barkó Judit, műsorvezető)
Endrének szeretem a főztjét, becsülöm a tisztességét, és erőt merítek a szorgalmából. Főzni vele számomra megtiszteltetés... A tudás legbiztosabb jele a szerénység. Endrénél ezt csak egy dolog előzi meg, az akit a konyhájában vagy akár virtuálisan a képernyőn vendégül lát... Alkotva tanít és tanítva alkot. Allűrök nélkül, tehetséggel, mosolyogva főz. Jelenség!
(T. Nagy Tamás, sajtkereskedő)
... amióta Endre főz a Duna Televízióban, azóta minden hétköznap reggel ott ülök a vezérlőben a képernyő előtt, és követem a mesterszakács valamennyi mozdulatát. S nemcsak én: Endrének egyre szélesebb a tábora határon innen és határon túl, Londontól Stockholmig, Brüsszeltől Kolozsvárig.
(Kresz László, hírigazgató)
Valahányszor felkérnek, hogy mondjak véleményt egy szakácskönyvről, előbújik belőlem a kritikus chef, aki esküszik a saját receptjeire. Nos, Tóth Endre könyvénél ilyen dilemmám nem volt, mert már a bevezető sorok után rögtön kiderült, hogy az Ő műve kalandozás az ízek világában. Ami a legtöbb műből hiányzik, azt a kis pluszt beletette a szerző, hisz tippeket ad az olvasónak és azt adja közre, ahogyan Ő készíti a kedvenc ételeit. Nagyon sok kiváló chefünk van, de írói vénával keveset áldott meg a teremtő. Amelyik könyvnek a mottója az: így főzöm én, az képvisel igazán értéket, nem a más művekből összeollózott munkák. Remélem, sok örömét leli a tisztelt Olvasó, amikor feltálalja a Tóth Endre receptjeiből készített ételeket barátainak, vagy családjának.
(Pető István, a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség elnöke)