Az új (2023. szeptemberétől megjelenő) turistatérképeinkhez AJÁNDÉKBA ADJUK a hozzáférést az adott térség túráihoz a Rother applikációban, időkorlát nélkül! (A Rother app további, több mint 13.000 túrája előfizetés keretében érhető el.)
Vásárold meg a turistatérképet, olvasd be a telefonoddal a rajta található QR kódot és minden részletet megtudsz!
Az aktualizált, új kiadású Zempléni-hegység (déli rész) turistatérkép 1:40000 méretarányban részletesen és naprakészen ábrázolja a látnivalókat, a sokrétű szabadidős lehetőségeket, ezáltal nélkülözhetetlen társa az aktív turisztikai formák kedvelőinek.
Ízelítő az aktualizált Zempléni-hegység (déli rész) turistatérkép újdonságaiból:
- a naprakész, teljes turistaúthálózat – új turistautak: Abaújszántó–Erdőbénye és Tállya térségében, ill. Szerencs és Monok között
- az újonnan épült kerékpárutak (pl. Szerencs, Mezőzombor – mádi elágazás) feltüntetése – a Tokaj-kör kerékpáros útvonal ábrázolása
- a tervezett Tarcal–Mád kerékpárút feltüntetése és az EuroVelo11 jelölése
- a borturizmust segítő Tokajbusz-járat útvonalának ábrázolása
- a Tokaj Borvidék Panoráma Túraút ábrázolása
- Erdőbényén a bortermelés kultúrájának a kiállítóhelye, a Kádárház ábrázolása
- több új vendégház, pince, borászat bejelölése
A térkép előoldalán kapott helyet Tokaj és Szerencs belvárostérképe, ill. a teljes Zempléni-hegység és környékének áttekintő térképe (1:350.000). A hátoldalon Tokaj, Sárospatak (belvárostérképpel), Mád, Erdőbénye, Komlóska és Sima fényképes településismertetője, a hegyaljai világörökségi helyszínek és a Taktaköz (áttekintő térképpel) látnivalóinak bemutatása mellett partnereink turisztikai szolgáltatásainak a hirdetései sorakoznak.
A Zempléni-hegység (déli rész) turistatérképhez az Encs–Komlóska–Sárospatak vonalban a Zempléni-hegység (északi rész) turistatérkép csatlakozik.
A Zempléni-hegység teljes területének természeti és kultúrtörténeti látnivalóit, az Országos Kéktúra és a Rákóczi turistaút mellett a térség legérdekesebb pontjait felfűző turistaútjainak leírását, egyéb hasznos információkat (pl. közlekedés, a Pálháza–Rostalló kisvasút, a hegység természetjárásának múltja, a turistajelzések rendszere, kerékpártúrák, vízi- és télisport lehetőségek, ill. a települések látnivalói stb.) a térképek társkiadványa, a Zempléni-hegység turistakalauz ismerteti.
Ha túrázol, mindig legyen nálad papíralapú turistatérkép is!
Csak felkészülten menjünk a természetbe – figyelmeztet a Pilisi Parkerdő Zrt. (Forrás: turizmus.com)
Egy gondatlanul megválasztott útvonalrövidítés, a lemerült mobileszköz vagy a térerő hiánya miatti eltévedések rosszabb időjárásban akár veszélyesek is lehetnek, éppen ezért érdemes újra végiggondolni a természetjárás néhány alapvető, íratlan szabályát – írja közleményében a Pilisi Parkerdő Zrt.
Ugyan korunk felgyorsult és digitális világában sokaknak már eszébe sem jut, hogy a „régimódi" módszerrel éljen, már a túra útvonalának tervezésekor is segítségünkre lehet egy megfelelő, hagyományos, papíralapú turistatérkép. ... Habár a „terepen" térképes és irányjelző táblák is segítik a tájékozódást, a biztonság kedvéért vízálló tasakba helyezett térképet sohasem szabad otthon felejteni. A GPS-készülékek vagy GPS-es navigációra képes okostelefonok ugyanis lemerülhetnek, vagy csődöt mondhatnak, az erdőben, vagy akár egy hegy takarásában ráadásul nem is mindig van elegendő térerő, vagy internet lefedettség.