Összeesküvés-elméletekre épült világvége-forgatókönyv, vagy csak egyszerű kalandregény? Döntse el Ön. Az mindenesetre Biztos, hogy ha a regényben és a valóságban megtörtént események és módszerek közt hasonlóságot vélne felfedezni az olvasó, akkor az nem mindig csak a véletlen műve.
Az izgalmas, néhol humoros, de romantikus szálat sem nélkülöző regényből keményen visszaköszönnek a mai világunkat is uraló bankoligarchia gaztettei és manipulációi, a geológiai és időjárás-fegyverek, a HAARP, a totális megfigyelés, a tudatmanipulálás, valamint a média agymosásának hatására birkaként viselkedő tömegek. De vajon az ember csak a regényben tud a szeretet erejével mindezzel megküzdeni és ember maradni?
John Bremer egy nagy játékfejlesztő cégnél dolgozik programozóként. Munkája az Underworld nevű valóság-szimulációs játékhoz különféle részkódok készítése. Élethelyzetéből adódó kényszerűségből igent mond a bankárnak, hogy írjon a kódba olyan részeket, amikkel saját számlájukra juttathatnak pénzt. Ám a bankár egyre telhetetlenebb, közben pedig kiderül, hogy aki csak teheti, saját zsebre is dolgozik, szinte mindenki korrupt, a vezetőség pedig érthetetlen módon szemet huny minden felett. John azonban rájön, hogy odafenn sokkal nagyobb disznóság készülődik, a valódi cél nem a játék nyereségessé tétele, hanem a felhasználók totális agymosása a játékon keresztül. Ennek megakadályozása azonban már túlmutat John lehetőségein, ezért komoly veszélybe kerül. A harchoz olyanoktól kap segítséget, akiről nem is gondolta volna, miközben a valós világgal kapcsolatban is egyre furcsább dolgokra derül fény. Hogy Johnnak végül sikerül-e tenni valamit a világ uralmára törő érinthetetlenek ellen, az kiderül a regényből.