Régóta tapasztaljuk, az emberek tudatában az van, amit a média sulykol, de a média azt közvetíti-e, ami ténylegesen megtörtént? Vajon a nemzetközi politikai kampányok és a hamis ellenségképek, miként torzítják az emberek reális ítéletét? Milyenek az esélyei a ténylegesen megválasztott kormánynak és az ismeretlen háttérhatalomnak a médiában?
Bakos Zoltán könyvében nemzetközi és hazai viszonylatban tekinti át a média helyzetét, a liberális médiafölény kialakulásának történeti és politikai okait, a sokat emlegetett véleménydiktatúra kialakulását. Leleplező statisztikákkal mutatja be a közkézen forgó jobboldalellenes állítások hazugságait.
A szerző ismerteti a médiahatalmi koncentráció fokozatos kialakulását, ennek hatását a demokráciákra. Ismerteti a "tanulj meg másnak lenni, tagadd meg önmagadat" nemzetközi folyamatok céljait, egészen a mai emberkép erőszakos megváltoztatásáig. Elemzi néhány hazai televízió híradóját - a hírgyártás folyamatát, a hazugság "kultúrájának" és működésének anatómiáját.