A Budai-hegység, a Cartographia turistatérkép sorozatának tagja. A turistatérképek kiadásról kiadásra történő tartalmi aktualizálását széleskörű információgyűjtéssel, adatellenőrzéssel, többször a helyszíni bejárási tapasztalatok felhasználásával, a beérkezett hasznos észrevételek beépítésével, s persze a természetjárás szervezetei által megadott, elsősorban a turistautak és a turistajelzések változásaival kapcsolatos információk segítségével végezzük.
A részletes síkrajz és a jól olvasható domborzatábrázolás mellett kiemelten kezeljük a földrajzi nevek megőrzését, a műemlékek, látnivalók bemutatását, a közlekedési lehetőségek hálózatának (pl. kisvasutak) feltüntetését. Turistatérképeink hátoldala egy-egy településismertető mellett elsősorban turisztikai szolgáltató partnereink ismertetőit közli.
Ízelítő az aktualizált Budai-hegység turistatérkép tartalmából, újdonságaiból:
- Solymár – Pilisvörösvár térségének új agglomerációs közlekedési hálózata
- Tündér-hegy – János-hegy közötti új PD turistaút
- Biatorbágy – Törökbálint térségének új turistaútjai
- az épülő Budapest – Balaton kerékpárút nyomvonala
- Normafa új közlekedési rendje (parkolók, buszközlekedés, látogatóközpont, Eötvös park)
A Cartographia Budai-hegység (1:25.000) turistatérképe részletesen és naprakészen ábrázolja a hegyvidék sokrétű szabadidős lehetőségeit.
A Budai-hegység, a Pilisi Parkerdő Zrt. vagyonkezelésében álló erdőterület sűrű séta- és turistaúthálózata, a térségben végigbarangoló Országos Kéktúra (az E4 Európai Hosszútávú Vándorút) nyomvonala, több zarándokút (Mária út, Magyar Zarándokút, Szent Jakab út stb.) és tanösvény, egészségmegőrző kardio ösvény, a kerékpárutak és a kerékpározásra javasolt, jelzett (Pilis Bike) útvonalak a számos kultúrtörténeti és természeti látnivalót összekapcsoló rendszere bőséges aktív kikapcsolódási kínálatot nyújt.
A kirándulási lehetőségeket jól kiegészíti a Széchenyi-hegyi Gyermekvasút, a János-hegyi libegő és a Sváb-hegyi fogaskerekű vasút önmagában is élményt nyújtó, utazásra, változatos túraprogram-szervezésre csábító ábrázolása, a Budakeszi Vadaspark, a természetes és kiépített barlangok, s persze a kilátók, a patinás turistapihenők, -emlékhelyek pontos bejelölése.
A környezettudatos, autómentes túraszervezést a kapcsolódó BKK és Volán járatok viszonylatszámainak, megállóinak naprakész és pontos feltüntetése segíti.
Ha csak a Normafa, a János-hegy, a Hármashatár-hegy a kirándulási cél, a Budai-hegység turistatérképe akkor se maradjon otthon, egy pihenőhelyen a turistatérképet böngészve legközelebb már a Nagykovácsi felett magasodó vadregényes Nagy-szénás, vagy a solymári vár és a közeli vízesés lehet a túracélpontunk. Mindezekről a Cartographia kiadó Budai-hegység turistakalauza részletes fényképes, naprakész leírásokat is közöl.
A Budai-hegység turistatérkép hátoldalán a Széchenyi-hegyi Gyermekvasút, a Pál-völgyi és a Szemlő-hegyi-barlang, a Budakeszi Vadaspark ill. a Duna–Ipoly Nemzeti Park, a Pilisi Parkerdő és a zugligeti libegő tájékoztatója mellett Pilisvörösvár, Pilisszentiván, Solymár, Piliscsaba, Páty, Budakeszi, Biatorbágy, Nagykovácsi, Telki és Budaörs ismertetője kapott helyet. A könnyű eligazodást egy áttekintő térkép (1:175.000) is segíti a csatlakozó turistatérképeink, -kalauzaink feltüntetésével.
Ha túrázol, mindig legyen nálad papírtérkép is!