Egy évtized az ókori világ óriásbirodalmának szívében. Egy évtized viszonylagos békében: a népek Keleten és Nyugaton meghódoltak immár. Egy évtized a politika kifinomult művészetének kulisszái között: egész tartományokról döntő bírósági tárgyalásokon, zajos népgyűléseken, ahol érvek helyett olykor a husáng dönt, hajnalba nyúló senatusi szócsatákon, dús lakomaasztaloknál, hűvös márványcsarnokok mélyén, ahol sötét kalandorok szőnek felforgató terveket, hálószobák selyempárnái között, ahol a csókot titkos cselszövések édesítik, szűz papnők néma templomában, ahol országok, fejedelmek sorsa pecsételődik meg. Egy évtized Rómában.
Collen McCollough új regénye a Kr. e. 68. és 58. közötti évtized eseményeit öleli fel. Főhőse Julius Caesar, a politikus és hadvezér, aki beírta nevét a világtörténelem lapjaira, a vonzó férfi, akiért Róma-szerte hevesebben dobbannak az asszonyszívek, az állhatatos barát, megbízható szövetséges, a ravasz cselszövő, aki mindig túljár ellenfelei eszén, a kérlelhetetlen ellenség, az események mesteri irányítója.
A Róma első emberé-vel, a Fűkoszorú-val és Fortuna kegyeltjei-vel kezdődött történet folytatása mulattatva tanít, és mindvégig lebilincseli a figyelmet.