Ismerik a mondást: Számolj tízig, mielőtt utat engedsz a haragodnak!
A legnagyobb baj, hogy ma már kettőig sem jutunk el... Hogy ez miért alakult így és milyen belső folyamatok határozzák meg ilyenkor a viselkedésünket, erről szól a Romboló érzelmek.
Nem véletlen, hogy az Elme és Élet elnevezésű tudományos tanácskozások kulcsfigurája a Dalai Láma, aki világhírű agykutatók és pszichológusok - illetve olyan érdeklődő "civilek", mint például Richard Gere - karéjában ezúttal is izgalmas kirándulásra hívja az olvasót agyunk és lelki világunk azon területeire, ahol úgymond a rosszabbik énünk lakozik.
Az indiai Dharamszalában lezajlott konferencia az egymásnak feszülő nyugati tudományos nézetek és a "szelíd" buddhizmus meditációs gyakorlatának harmonizálásáról szól, azt kutatva, miként lehetünk úrrá az ártó érzelmeinken.
A népszerű tudományos ismeretterjesztés egyik toplistás bestseller-írója érdekfeszítő profizmussal szerkesztette egybe a vita anyagát. A kötet elolvasása után éppúgy helyére kerülhetnek bennünk az agykutatás, mint a tibeti buddhizmus alapfogalmai.
A tudósok arra a következtetésre jutottak:
a boldogság, a kiegyensúlyozottság igenis tanítható, ami megegyezik a régi buddhista nézettel is.
Hogy a helyzet nem reménytelen, azt jelzi: Amerikában már könyvpiaci siker Daniel Goleman és a Dalai Láma következő "kalandja", amely a pozitív érzelmek világába kalauzolja el az olvasókat.