A Szuperélet című New York Times bestsellerben a táplálkozási szakértő és szuperélelmiszer-guru, Darin Olien emlékeztet minket arra, hogy az öt életerőt segítségül hívva maximálisan kiaknázhatjuk szervezetünk természet adta képességeit, ugyanis ezektől függ, egészségesek, fittek és betegségektől mentesek leszünk-e.
Ez az öt életerő pedig a következő:
minőségi táplálkozás
hidratálás
oxigénellátás
lúgosítás és
méregtelenítés
A szerző beutazta a világot, hogy tanulmányozhassa az őslakos közösségek számára évszázadok óta táplálékul szolgáló élelmiszerek egészségünkre gyakorolt hatását. Kutatásainak eredményeit a gyakorlatban kamatoztatva megtanítja az olvasót arra, hogyan őrizheti meg ideális testsúlyát, előzheti meg akár a legsúlyosabb betegségeket, és érezheti magát nagyszerűen - mindezt mindenféle szigorú, trükkös vagy bonyolult diéták nélkül, amelyek hosszú távon sosem működnek.
Az egyszerűen megvalósítható ötleteket, könnyen követhető teendőlistákat, táplálékkiegészítési lehetőségeket bemutató nélkülözhetetlen útmutatókat, recepteket, bevásárlólistákat és sok más hasznos információt felvonultató kötet útlevélként szolgál egy végtelenül nagyszerű élethez. A jóllét széleskörű, holisztikus és egyedi megközelítésével a szerző megmutatja, hogyan aknázzuk ki az élelmiszerek, a víz, az oxigén és a pH-egyensúly szupererejét annak érdekében, hogy a lehető legjobb életet élhessük ma, holnap és a jövőben.
Darin Olien az egzotikus szuperélelmiszerek vadásza, táplálékkiegészítők kikísérletezője, környezetvédelmi aktivista, illetve a táplálkozás és a természetes egészség széles körben elismert szakembere. Testmozgás-fiziológiából és táplálkozástudományból, majd pedig pszichológiából szerzett diplomát. A kaliforniai Malibuban él.
"Nem szabad elfelejtenünk, hogy minden egyes falattal döntést hozunk a tekintetben, egészségesen vagy egészségtelenül kívánunk-e táplálkozni; hogy az az étel, amit megeszünk, táplál-e majd minket, olyasvalamivel lát-e el, amire szüksége van a sejtjeinknek, és javít-e az egészségi állapotunkon. Megeshet, hogy e kérdésekre nem mindig igen lesz a válasz. Nehéz tökéletesen élni. De mi a helyzet, ha több jó döntést hozunk, mint rosszat? Ha helyesen táplálkozunk, nemcsak a mai vagy holnapi énünkkel teszünk jót, hanem a húsz, harminc vagy ötven évvel későbbi énünkkel is."