A Balogh Sándor és egykori tanítványaiból álló formáció első lemezéhez hasonlóan az itt megszólaló dallamok többsége is a moldvai csángómagyarok tánczenéiből és énekeiből táplálkozik, kiegészülve a muzsikusok improvizációs kedvével és hangszerelésével.
A fő hangszer ezúttal is a doromb, amely a lemezen szóló és zenekari funkcióban egyaránt hallható, vietnámi bambusz- valamint Kínából származó rézdorombokkal együtt.
A Dorombér 2. hangszerelés tekintetében követi a korábbi lemez hangzásvilágát, így a koboztól és a bőgőtől válik „zenekarivá” az együttes hangzása. Emellett a furulya, a kaval, a tilinkó, egy-egy felvételen pedig a citera is megszólal. Köszönet illeti azokat a moldvai falusi zenészeket, akiktől a hangszeres dallamokat tanultuk.
Lemezünk - tekintettel az évfordulóra - tisztelgés Bartók Béla munkássága előtt, aki szándékai ellenére sosem juthatott el Moldvába, de mások gyűjtései alapján felismerte, hogy e terület igen archaikus népzenéje egy önálló, ötödik népzenei dialektusba sorolandó. E tájegység több száz énekes és hangszeres dallamából válogatva állítottuk össze a lemez anyagát. A Dorombér 2-t az eredeti népzene iránt érdeklődőkön túl szívesen ajánljuk a modernebb hangzásvilág kedvelőinek is.
BALOGH SÁNDOR