A Pokol Kézikönyve könyvsorozat küldetése, hogy önállóságra nevelje az olvasókat. A tudás, a felkészülés és a lélekjelenlét csodákra képes: a legextrémebb helyzetek is kezelhetőkké válnak.
A könyvsorozat első része egy rémálomról, a társadalmi összeomlásról szól. Az ellátó hálózat megszűnik, a törvényes rend felbomlik, ez a társadalmi összeomlás. Mit tehet az egyén ilyen helyzetben önmaga, családja, szerettei, embertársai életéért, biztonságáért, kényelméért?
A könyv két részből áll. Az első rész egy Magyarországon játszódó történet (dokumentumregény), amely reálisan mutatja be egy lehetséges társadalmi összeomlás folyamatát, a felkészült és a felkészületlen emberek szemszögéből. A második rész a szakmai alapokat veszi sorra, kitér a stressz csökkentésének technikáira, a pánik kezelésére, a vészforgatókönyv összeállítására és használatára, a viselkedésre, a háziállatokkal való bánásmódra, a táborhely kiválasztásának szabályaira, konkrét, teljes részletességű felszerelés listákra, és még sok másra.
A Pokol Kézikönyve nem elméleti fejtegetéseket ad közre, hanem személyre bontott gyakorlati tudnivalókat.
„Reméld a legjobbat, készülj a legrosszabbra!”