A második világháború egyik nagy krízise idején, közel 48 óra hosszat egy 36 éves SS tiszt egy pillanat alatt Németország valamennyi honi haderejének legfőbb parancsnoki székében találta magát.
Egy évvel korábban még ismeretlen volt azon sok millió német katona között, akik a harcot vívták, egy évvel később pedig elsöpörte őt is Hitler hadseregének összeomlása. De ebben a két esztendőben beírta nevét a történelembe.
Otto Skorzeny volt ez a katona, Mussolini kiszabadítója, Horthy fiának elrablója és a budai Vár lerohanásával Szálasi hatalomra segítője.
Ezt követően káoszt és rémületet hint el a nyugati szövetségesek soraiban 1944 decemberében, a "horpadás csatájában" az Ardennekben, ahol egy amerikai egyenruhás német kommandó egységet vetett be, és olyan zavart okozott, hogy még a nyugati főparancsnok, Eisenhower tábornok is saját főhadiszállásának foglya volt egy héten át. Hitler nem hiába nevezte őt Weber híres operájának hőse után, az "Ő bűvös vadászának"
Olyan félelmetes híre volt, hogy még a szovjetek is meg akarták nyerni maguknak ezt a "szuper katonát".
De Skorzeny nem csak ezen kommandó vállalkozásai révén vált híressé, hanem egy új stratégia kidolgozója volt, amelyet immár elfogadott és alkalmaz a modern hadviselés. Ottó Skozerny tehát több volt, mint egy "nagy kalandor" - bár mi magyarok, az ellenünk végrehajtott akciói miatt - inkább bűnös, mintsem "bűvös" vadásznak neveznénk.