Nemzeti írásunk, melyet székely-magyar rovásírásnak is nevezünk, egy jellegzetes, többnyire egyenes szárú betűkből álló régi írásfajta, amely minden íráshordozóra (kő, fém, pergamen, papír, selyem, stb.) jól alkalmazható.
„Rovásírásunk az, amelyben minden szkíta, hun, avar, magyar ember együtt van, mint cseppben a tenger. Úr és szolga, szegény és gazdag, király, polgár, földműves, pap, katona, férfi, nő, gyermek, pogány, keresztény, múlt, jelen. jövő...”
(Friedrich Klára)
Részletek az előszó gondolataiból:
„Ebben a könyvben ismert, kevéssé ismert, vagy a szakirodalomban eddig le nem írt rovásemlékek megfejtését gyűjtöttem egybe.
Mindig az első megfejtőknek a legnehezebb, az utánuk következők már kitaposott ösvényen járnak, még akkor is, ha olvasatuk jelentősen eltér egymástól...
Aki megfejtésre vállalkozik, annak ismernie kell a rovásemlékek történetét, az előző megfejtők olvasatait, a jelek párhuzamait és a régi magyar szókincset is...”
A „Megfejtések Könyve I.” című ezen kiadványt a tartalom szerinti rovásemlékek Alsószentmihályi Felirattól a Yarmouth-i rovásos kőig történő megfejtéseinek bemutatása, a kiegészítések, pl. Grál kehely, hunok írása, Kijevi Felirat, Tatárlaka újabb adatai stb. megfejtése iránt érdeklődő olvasóink figyelmébe ajánljuk.