Foglalkozástervezés lépésről lépésre
A tevékenységek tervezés az egyik legfontosabb eleme mindennapi munkánknak. Tervszerűség nélkül aligha beszélhetnénk tudatos pedagógiai munkáról. Meg kell határoznunk a célokat, feladatokat, módszereket, munkaformákat és eszközöket.
De hogyan tegyük mindezt professzionálisan? Melyek a jó tevékenységtervezet jellemzői? Milyen szinteken, mit és hogyan tervezzünk?
Ebben lesz segítségére új könyvünk!
„Jó szívvel ajánlom ezt a kötetet mindazoknak, akik az óvodapedagógus pályán járnak. Legyenek akár kezdők, egyetemi hallgatók, illetve pályakezdő gyakornokok, vagy sok éves tapasztalattal rendelkező mesterpedagógusok. Mindenki számára tud újat, hasznosat mondani ez az elemző-rendszerező mű a napjainkban jellemző »kuszaságban« a nevelőmunka tervezésről, és azon belül is kiemelten az óvodai tevékenységrendszer hatékony működését megalapozó pedagógiai tervezés jelentőségéről, formai és tartalmi elemeiről, módszertani lehetőségeiről. Mindezt gyakorlati példák segítségével. (Nevigyánszky Éva, Brunszvik Teréz-díjas óvodapedagógus, óvodavezető, ELTE Gyakorló Óvoda)
dr. Golyán Szilvia adjunktus az ELTE TÓK Neveléstudományi tanszékén