A főhős, Tomi-Ha-Szka egy magyar fiú, aki tízévesen egy majdnem halálos baleset következtében váratlanul egy teljesen idegen világba, egy dakota indián táborba kerül, egy szál magában. Az ő szemén át ismerkedhetünk meg e törzs hétköznapjaival és ünnepeivel, örömeivel, bánataival. A hasonló korú fiúk persze befogadják, és itt is ugyanúgy a betyárságon jár a barátok esze. A könyv lapjain végigkövethetjük kalandjait, amint bátor harcos, igazi férfi válik belőle.
A történet mindvégig valós, térképen beazonosítható helyszíneken játszódik. A hivatkozott történelmi események is megtörténtek, akkor és úgy, amint itt olvasható.
Szintén hitelesek, eredetiek a (dakota, sájen/ cheyenne, omaha törzsbéli) mesék, regék, melyeket a könyvekben megtalálhatunk. Az angol nyelvű szakirodalom Plains-Indians-nak nevezi e térség törzseit. Sok tucatnyi volt belőlük. E tudományos megnevezés elfogadott magyar fordításaként síksági indiánokról szokás beszélni.
Noha a Préri, a maga mintegy tíz magyarországnyi kiterjedésében nemigen nevezhető síkságnak.
A szerző, Dr. Húsvéti Tibor, Eger szülötte, több mint 40 év alatt mintegy 2000 könyvet és tanulmányt dolgozott fel különös alapossággal. Ezek főleg a legendás préri-vidék népeiről készültek. Könyve jórészt erre a tudásra épül, ám ezek mellett a mai indiánokkal megélt emberi kapcsolatai, nyolcvan életévének személyes élményei is beleépültek leírt szavaiba.
Regénye hiteles tudást ad át a prérilakó indiánok (elsősorban a Dakoták) hagyományos életéről, számunkra
furcsa, izgalmas és veszélyes mindennapjaikról e népek XIX. századi végnapjainak korából, amikor még
nem tűnt el régi életük fénye és különleges tudása. E tudás tette őket alkalmassá arra, hogy kitartásuk, talpraesettségük, összefogásuk, nagyon kevés és egyszerű (lényegileg kőkorszaki) eszközükkel kiegészítve elegendő esélyt adjon a mai szemmel nézve sokszor szinte lehetetlen túlélésre sok évszázadon, évezreden át.
Legyen Ön az első, aki véleményt ír!