1995 után születtek.
Okostelefonokkal nőttek fel.
Volt Instagram-oldaluk, mielőtt elkezdték a középiskolát, és nem emlékeznek az internet előtti időkre.
Minden őket megelőző generációtól különböznek.
Tökéletesen tudják, melyik emojit használják egy szituációban, de ha szemtől szembe kerülsz velük, nem biztos, hogy a megfelelő arckifejezést alkalmazzák
Ők az iGeneráció. És megérkeztek.
Érezzük, tapasztaljuk, hogy az iGeneráció valóban nagyon más, de pontosan milyenek ők, a 95 után születettek? Dr. Twenge átfogó kutatása során több mint 11 millió interjút készített a témában. Feltáró munkájának eredményeit azzal a szándékkal osztja meg velünk, hogy jobban megérthessük ezt a sok szempontból különleges, a felnőtté válás kapujában toporgó generációt.
Mivel töltik az idejüket, hogyan viselkednek? Miért nem vágynak jogosítványra? Miért nem költöznek el a szüleiktől és miért nem törekednek anyagi függetlenségre? Egyáltalán, hogyan alakulhatott ki egy teljes generációban az a meglepő hozzáállás, amit a vallás, a szexualitás és a politika iránt tanúsítanak?
Az iGeneráció tulajdonságai és trendjei nemcsak meghökkentők, de józan ésszel ellentmondásosnak is tűnnek. Dr. Twenge könyvét olvasva be kell látnunk, egyre sürgetőbb, hogy megértsük ezeket a fiatalokat. Mert amerre az iGen tart, arra tart a nemzet - és a világ is.
"Mind kétségbeesetten meg akartuk tudni, hogy mit tesz a közösségi média túlzott használata a kamaszokkal. Most hála Dr. Twenge alapos elemzésének, már tudjuk: magányossá, szorongóvá és törékennyé teszi őket, különösen a lányainkat. Muszáj elolvasnod ezt az elragadó könyvet ahhoz, hogy megértsd, miben különbözik az iGeneráció az Ezredforduló-soktól, akiket még csak most kezdtél megérteni."
Jonathan Haidt, NYU-Stern School of Business
"Ha meg akarod érteni, hogyan legyél jó szülője, tanára, vagy hogyan toborozz, hogyan alkalmazz, hogyan hirdess vagy hogyan nyerd el a szavazatát bárkinek, aki 1995 és 2012 között született, akkor el kell olvasnod ezt a könyvet! Az iGeneráció meg fogja változtatni azt, ahogyan a következő generációról gondolkodsz."
Julianna Miner közegegészségügyi professzor, George Mason University