H. G. Wellstől Dr. Who-ig az időutazás nemzedékeken keresztül bámulatba ejtette és kíváncsivá tette az embereket. Jenny Randles most először mutatja be, hogy az időutazás témája nemcsupán a tudományos-fantasztikus történetekre korlátozódik.
Az Időviharok több tucatnyi olyan esetet mutat be a világ minden tájáról, amelyek között rendkívüli a hasonlatosság: a szemtanúk egy olyan különös energiafelhővel találkozta, amely egy sor fizikai és fiziológiai hatást idézett elő. Jellemző, hogy amikor ezek az emberek visszanyerik az öntudatukat, azt tapasztalják, hogy megmagyarázhatatlan módon kiesik számukra az idő és a tér, és gyakran órákat, esetleg napokat is veszítenek. Lehet, hogy komoly távolságokat is utaztak - egy esetben több mint 1500 kilométert.
Ezek a szemtanúk vajon tényleg átcsúsztak az idő és a tér korlátain? Jelenthetnek-e a halálközeli élmények jövőbe tett utazást? Megzavarják-e a tudósok által végzett kísérletek a tér-idő kontinuumát? És jöhetnek-e vissza saját leszármazottaink a jövőből időgépekkel?
Jenny Randles bemutatja, hogy a világ csúcstudósítói közül, Einsteintől Stephen Hawkingig, már sokan bizonyították be elméleti síkon, hogy az idő olyan gát, amit át lehet lépni. Ír az időgép készítésére irányuló tervekről és dokumentálja, hogyan ismerhetjük fel az időutazókat közvetlen környezetünkben és felteszi a kérdést: csak nem látogattak meg minket a jövőből?
Jenny Randles az Abnormális Jelenségek Tudományos Vizsgálatának Társasága alapító tagja volt és a Brit UFO-kutató Társaság igazgatójaként is dolgozott. Jelenleg az UFO-kutató Hálózat munkatársa. Rádió- és televízió-műsorokat is írt a BBC számára, eddig huszonhét országban több mint negyven kötete jelent meg