Az új repertoárt a magyarországi cigány dallamok mellett albán, bolgár, erdélyi, macedón, orosz, román, spanyol és szerb cigány zenei feldolgozások, egy arab népdal és néhány saját szerzemény teszi teljessé.
A dalokban a különböző jellegzetes európai cigány zenei stílusok mellett érezhető a latin zene, a blues, a jazz, a fado, az R&B, a flamenco vagy a funky hangulata is, mindezekből különleges, és eddig nem hallott cigány világzene született. A sokszínűség mellett azonban a Karaván Família mindvégig képes megőrizni sajátos, csak rá jellemző stílusát, amely egyszerre fiatalos és hagyománytisztelő, szórakoztató és szerethető. Az Asvin, vagyis Könnycsepp című új Karaván Família lemez egy család üzenete szeretetről, fájdalomról, hagyományról és békességről.
Nagy István - ének, gitárok, szájharmonika
ifj. Nagy István - ének, gitárok
Farkas Ica - ének
Nagy Niki - ének
Vendégművészek:
Harcsa Veronika - ének (2,10)
Balogh Kálmán - cimbalom (2,3,5,7,8,9,10)
Dés András - ütőhangszerek (1-10)
Kovács Ferenc - trombita (1,4,9,10)
Bede Péter - szaxofon (1,3,4,5,6,8,9), kaval (10)
Marosi Zoltán - harmonika (1,2,3,5,6,7,8,10)
Novák Csaba - nagybőgő (2,3,4,5,6,7,8,10)
Horváth "Plútó" József - basszusgitár (1,9)
Fekete János "Jammal" - beat box (4,7,9)
Nyári Oszkár - vers (5)
Számok címei:
1. Asvin - Könnycsepp - Teardrop
2. Romanipe - Cigányság - Gipsyness
3. Ne menj el, babám! - Please, don't go, baby!
4. Le terne avena - Jönnek a fiatalok - Here come the young
5. Yalla, Yalla!
6. Shukara droma - Szépséges utak - Beautiful roads
7. Garaduno suno - Elrejtett álom - Hidden dreams
8. Pharo dyes - Nehéz nap - Hard days
9. Hajnali Blues - Dawn Blues
10. Le shavora - A gyerekek - The children
A Karaván Familia zenéje tradicionális cigányzene az orosz dallamoktól a balkán népzenéken át az andalúz falmencóig a maguk sajátos stílusára formálva, néha érzelmesen, néha mississipi bluessal fűszerezve, de mindenképp magával ragadó egyéni stílusban. Az elmúlt évben sok-sok év után ismét közösen játszottak az angol-indiai Transglobal Undergrounddal, majd Svédországban a Liet Lavlut kisebbségi Eurovíziós dalfesztiválon, begyűjtötték a legnépszerűbb zenekar elismerését. A közönség januárban a Heaven Street 7 vendégzenészeiként láthatta őket, a Jövő házában és a Művészetek Palotájában, amikor is a zenekar régi slágereik átfűszerezésével teljesen új, pergő hangulatú fok ízt adtak.
A családi zenekarból Nagy István és Farkas Ilona korábban a híres Romanyi Rota, később pedig Balogh Kálmán féle Romano Kokalo zenekar alapító tagjai voltak. Karaván néven első nagylemezüket Boban Markovic közreműködésével készítették el. Az együttes 2003 végén átalakult - kibővült a zenész házaspár gyerekeivel, akik szüleik mellett szinte „belenőttek” a zenébe. István 1991-ben született, gitározik, énekel, kanalazik valamint cajon-on és kannán játszik, Nikolett 1993-ban született, énekel, táncol és gitározik. A Karavan familia ma már családi folk zenekarként működik, amely ilyen formában egyedülálló hangulattal közvetíti a cigány kultúrát. A család első közös CD-je 2006-ban jelent meg, amelyen a zenekar a cigány népzene hagyományos és modern formáinak felhasználásával - a zenei igényesség jegyében - vonultatja fel kedvenc műfajait. (KARAVAN familia: „Gipsy Crossroads” – szerzői kiadás 2006) Az együttes Oroszországtól Spanyolországig és Magyarországtól a Balkánig csak rá jellemző stílusban - leginkább saját, cigány nyelvű dalszövegekkel szólaltatja meg a cigány folklór ismert és eddig ismeretlen dalait. Céljuk a cigány kultúra zenei és emberi értékeinek megőrzése és megismertetése.