Ennek a könyvnek alighanem viharos utóélete lesz, mert bátor és szókimondó. Nem pártpolitikai megközelítése, hanem érdek nélküli tükörképe a mai székely valóság elhallgatott lényegének.
Ha valaki magára ismer benne, az nem a véletlen műve. Legyen szó maffiaszervezetről (RMDSZ), önfelszámolásról (EMNP), hatalom mellé dörgölőzésről (MPP), félrevezetőkről (SZNT) vagy az autonómiának nevezett illúzióról. Nézzünk hát tükörbe!
Recenzió (Tükörképmutatás)
Király Csaba, Székely Tükör, A székely nép leírása valóság-mítosz nélkül.
A szerző magánkiadása, 2017.
Király Csaba könyve, a Székely Tükör nem vitairat. A leírtakkal természetesen sokféleképpen lehetne polemizálni, de mint a szerző is megjegyzi, mi értelme volna feleselni egy tükörnek?
A szerző már az alcímmel tudatosítja olvasójában, hogy itt annak a székely népnek a leírásáról van szó, amelyről ezúttal lehámozták a valóság-mítoszt.
A könyv nem általánosít, ez már az első figyelmeztető mondatból kiderül: Tisztelet a kivételnek! Persze, egyet nem értés esetén nem árt mélyebben nézni a Székely Tükörbe.
Amiről a könyvben szó van, az a székely múlt és jelen. Legyen bármennyire szubjektív és felületes, a szerző úgy véli, szükséges róla beszélni, mert nincs időnk kivárni, míg történelemmé válik.
„Félő, hogy ugyanarra a sorsra jutunk, mint az erdélyi szászok. És önmagunk gyávaságán, ostobaságán, gyarlóságán kívül, senkit és semmit nem okolhatunk majd ezért”
– olvasható az elöljáró sorokban.
Király Csaba szükségesnek tartja kihangsúlyozni, hogy írása nem pártpolitikai megközelítése, hanem érdek nélküli tükörképe a mai székely valóság elhallgatott lényegének.