Útmutató az identitásunk és az életcélunk megértéséhez a világban
Az elavult mainstream paradigma szerint a világ egy óriási gépezet, amely az ismert törvények és szabályszerűségek szerint működik. Azonban a tudományban egy új paradigma van kialakulóban, amely más koncepciót kínál, ami szerint a világ egy összekapcsolódó, koherens egész, amelyet egy kozmikus intelligencia hat át. Ez egy nem véges, mechanisztikus-anyagi világ, hanem egy tudatosság által infundált teljes rendszer. Olyan tudatos lények vagyunk, akik felbukkantak és együtt fejlődnek, mint komplex, kozmikus intelligenciává formálódott rezgések az Ákáshisztikus világegyetemben.
László Ervin és a tudományos világ, a kozmológia és a spiritualitás élvonalába tartozó munkatársai újra értelmezik az emberiséget évezredek óta foglalkoztató kérdéseket: kik vagyunk, miért vagyunk itt? A válaszok pedig zökkenőmentesen illeszkednek a már ismert tudásunkhoz, valamint a tudomány új felfedezéseihez is, felfedve ezzel az emberiség előrehaladását ezen a bolygón.
A könyv megmutatja, hogyan jutottunk el a kritikai inkoherencia pontjához, és rámutat, hogy csak úgy tudjuk megmenteni magunkat, környezetünket és társadalmunkat, ha új gondolkodást fejlesztünk ki, amelyhez az egész emberiség szükséges. A szerző egy útleírást kínál ezen evolúció kiindulópontjához, bemutatja a világegyetem tudatának természetét, valamint, hogy miként viselkedik a testünk és a lelkünk a kozmosz intelligenciájának adóvevőjeként.
Magyarázatot kapunk a könyvből, hogy miként értelmezzük a tudomány új világkoncepcióját, és hogyan fedezzük fel újra identitásunkat és életcéljainkat a világban. László Ervin és munkatársai (Sági Mária, Kingsley L. Dennis, Emanuel Kuntzelman, Dawna Jones, Shamik Desai, Gerry Jacobs és John R. Audette) segítenek nekünk felfedezni, hogyan vészeljük át ezt a nehézségekkel teli időszakot, és hogy hogyan léphetünk át a béke, a koherencia és a globális jólét új korszakába.