Az ókori Egyiptom története az időtlenség homályába vész, de a gigantikus építményeik, a rejtélyes szimbólumaik, a hatalmas templomaik dacolnak az idővel és hirdetik az élet és halál feloldhatatlan kettősségét.
Azok, akik tanúi lehettek a működésének, csak mint a csodák és a különös szokások országát emlegetik a Nílus menti államot.
Egy olyan birodalomban, ahol évezrednyi elmúlt idő szempillantásnak tűnik, ahol keverednek a valóság és a mitológia elemei, nehezen értelmezhető a történelem a mai gondolkodás által létrehozott hagyományos szemlélettel.
Sajnos nem állnak rendelkezésünkre olyan emlékek, amelyekből egyértelműen kirajzolódhatna egy egységes világkép: az egyetlen hiteles mű, amely a letűnt évezredek nyomába eredt - elveszett...
Amikor Jean Francois Champollion 1822-ben megfejtette az egyiptomi írások nyelvét, akkor úgy látszott, elhárult minden akadály az emberiség nagy titkainak megfejtése elől.
Ám akik ezt hitték, nagyot tévedtek, ugyanis az idő előrehaladtával bár mind több felirat, papirusz tartalma vált ismertté, de ezzel párhuzamosan egyre bővült az igazi rejtélyeknek a köre is, melyeket mai ismereteinkkel megfejthetetlennek, értelmezhetetlennek találunk...