Krisna imádata a modern történetírás szerint is több ezer éves múltra tekint vissza, az indiai védikus írások szerint pedig az univerzummal egyidős. Egy olyan ősi kultúráról van tehát szó, amely időtlen idők óta kínál választ az élet végső kérdései iránt érdeklődő emberek számára.
Sajnos napjaink kultúrájában a kérdések zöme nem a lét végső értelmére kérdez rá. Az emberi kíváncsiság mostanában szinte kizárólag az anyag törvényszerűségeire, a politikára, a gazdaságra, a hírességekről szóló pletykákra és parányi Földünk problémáira irányul. Mindarra, ami biztosan átmeneti. Az öröklét kérdései jóformán feledésbe merültek ebben a magát illúzióba ringató világban. A reklámok és a hírek bűvöletében többnyire nem akarunk tudomást venni testi létünk végességéről, a halál utáni lét dilemmáiról, valamint egy természetfölötti, végtelenül intelligens lény, Isten létezéséről és ennek következményeiről.
Az ebben a könyvben foglalt mintegy százötven kérdés és válasz a hatalmas terjedelmű védikus tanítások esszenciáját mutatja be. Ugyanakkor röviden leírja az ezen a transzcendentális tudáson alapuló védikus kultúra történetét, egészen a Krisna-tudat Nemzetközi Szervezetének mindennapjaiig, amelyet Ő Isteni Kegyelme A. C. Bhaktivedanta Swami Prubhapada azért hozott létre, hogy ennek a már-már feledésbe merült, örök tudásnak az áldásaiból a világ minden részén élők részesülhessenek.