Jézus Indiánban és a Vízöntő Evangélium. Egy kötetben, Arany László fordításában!
Jézus személyéhez rendkívül sok monda és legenda társul. Ezek helyenként erősen torzítják a valódi kilétét, miként a hozzákapcsolt vallási és/vagy politika megfontolások. Ezt a káoszt látván, azt gondolhatnánk, talán soha sem sikerül megtudnunk, milyen is volt ő valójában, hol született, hol nőtt fel, hol tanult, mit tanított és milyen tetteket hajtott végre. Ám ahogy egyre több és több ősi szöveg kerül elő, mindinkább sikerül feltárni a valódi képet.
Mirza Ghulam Ahmad kutatásaiból megtudjuk, Jézus nem halt meg a kereszten. A sebei gyógyítására készült „Jézus kenőcsének” leírása orvosi könyvek százaiból ismert. Felépülését követően Ázsia jelentős területeit járta be, ő volt az „Utazó Próféta” néven ismert szent tanító. Amerre csak járt és tanított, mindenhol feljegyzések és hagyományok őrzik a nyomát. Rendkívül erős hatást gyakorolt a buddhizmus formálódására, olyannyira, hogy a 2000 évvel ezelőtt született buddhista tanok lényegében Jézus tanításának átvételét tartalmazzák. Jézus sírja Sri Nagarban, az indiai Kasmir államban található. Az „Utazó Próféta” útját követte Kőrösi-Csoma Sándor is, az egyetlen, Bodhiszatthvává avatott fehérember.
A Vízöntő Evangélium ihletett evangélium, alapjául az Akasha Krónikák, avagy az Isteni Emlékek Könyve szolgál. Jézus életét és tanítását részletesen tárgyalja és mutatja be. Olyan elemeket is tartalmaz, amelyek Jézus személyéhez kötődően legendaként vagy mondaként ismeretesek csupán. Előfordulnak benne tárgyi tévedések is, minden bizonnyal a látó világnézete és előítélete következtében kerültek bele. Viszont, olyan tényanyagot is tartalmaz, amelyek mostanáig ismeretlenek voltak, s csak a jelenleg napvilágot látott felfedezések erősítenek meg. Az Vízöntő Evangéliumának szerzője pontosan tudja, hogy Jézus hatalmas területeket járt be, tanításai, személye, sok-sok ezer kilométeres körzetben ismertek voltak, ám mivel a szerző hitvilágába nem fért bele, hogy Jézus túlélte a keresztre feszítést, ezeket a tanító- és prédikáló útjait Jézus „elveszett éveibe”, azaz ifjúkorába helyezi át.
A két kötetet Jézus sokrétű utazó- és tanító tevékenysége kapcsolja össze. Az olvasó számára nyilvánvalóvá válik belőlük, hogy az utóbbi évezredek legjelentősebb tanítójának tevékenysége legalább három kontinensre terjedt ki, s eszmei hatása befolyásolta, sőt, megalapozta, számos világvallás hitvilágát, tanításait.
A Nag Hammadi Gnosztikus Könyvtár teljes anyaga, a Barnabás Evangéliuma és a Kolbrin Biblia Jézusra vonatkozó részei immár egy sokkal pontosabb, valóságosabb és emberibb Jézus-képet tárnak elénk, mint amilyenben valaha is reménykedhettünk az elmúlt évszázadok, évezredek vallási- és politikai csatározásait követően.
Jézus megérkezett közénk, a maga hiteles valójában!