A titkos társaságok és felforgató mozgalmak nemzetközileg elismert legtekintélyesebb angol kutatójának főműve először 1924-ben jelent meg, és azóta folyamatosan újra és újra kiadják, gyakran egy időben több kiadó is. Alapművé vált világszerte a társadalmi és erkölcsi rend felforgatására törő baloldali mozgalmak és forradalmak után érdeklődő nagyközönség és a kutató történészek számára egyaránt.
A szerző meggyőződése és műve alaptétele: "A francia forradalom nem pusztán a tizennyolcadik századi körülmények miatt, és a bolsevista forradalom sem csupán az oroszországi politikai és társadalmi viszonyok következtében vagy Karl Marx tanítása nyomán robbant ki. Mindkét forradalmat olyan erők hozták létre, amelyek a nép szenvedését és elégedetlenségét kihasználva hosszú időn át gyűjtötték az erőt arra, hogy támadást intézzenek nemcsak a kereszténység, hanem az egész társadalmi és erkölcsi rend ellen."
Mrs. Webster alaposan dokumentált tudományos igényű műve a forradalmak folyamatát az első keresztény évszázadoktól nyomozza végig a Gnosztikusoktól az Orgyilkosok, a Templomosok, a zsidó kabbalisták és a Szabadkőművesek valamint az Illuminátusok mozgalmain át, a modern nyílt és ttitkos felforgató társaságokig.
A számos tekintélyes és megbízható külföldi sajtóértékelés közül az egyik (English Review) így méltatja a szerzőt:
"A módszere minden tekintetben szigorúan tudományos. Végtelen gondossággal és fáradozással nagy tömegű dokumentatív bizonyítékot gyűjtött össze, és - ahogy jogosan állítja - 'ha azután nem tudom meggyőzni a hitetlenkedőket, hogy a forradalom titkos erői léteznek, ez nem a bizonyítékok hiánya miatt lesz.' Ő sohasem dogmatikus. Ahol a bizonyíték kényszerítő erejű, a tanulság teljesen kézenfekvő. Ha valamilyen kétség áll fenn valamilyen, még fel nem fedezett összekötő láncszem hiánya miatt, Mrs. Webster bemutatja az esetet és az olvasói ítéletére bízza a döntést..."