Manapság a társadalom nem arra tanít minket, hogy bízzunk magunkban. Sokkal inkább abba az irányba terel, hogy irányításunkon kívül eső dolgokba helyezzük bizalmunkat. Legyen szó politikai vagy társadalmi intézményekről, környezetünknek nem feltétlenül fűződik érdeke, hogy önmagában bízó, önálló embereket neveljen ki.
Ha csak addig jutunk el, hogy ezt felismerjük, már hatalmas lépést tettünk személyes boldogságunk felé. Osho bizalomról írt könyve azonban arról is meggyőzi az olvasót, hogy érdemes visszaszerezni az irányítást életünk eseményei felett. A legcélravezetőbb, ha helyreállítjuk a sérült bizalmi kapcsolatot önmagunk irányában.
Osho szerint életünk fontos irányait megszabhatjuk, de azok eléréséhez elengedhetetlen, hogy bízni, hinni tudjunk. Vannak dolgok ugyanis, amik csak úgy megvalósulnak, nem lehet őket „megcsinálni”.
Osho azt tanítja, a hit a fejből ered, a bizalom a szívből. A bizalom csak akkor lehetséges, ha bízunk magunkban, ezért olyan fontos, hogy erre ismét képessé váljunk. Ha bízunk, megnyílunk, és hagyjuk, hogy a dolgok csak megtörténjenek. Ilyenkor teljes szívvel és elmével tudunk hinni abban, hogy az élet jót akar nekünk.
A Bizalom című könyv elindít minket azon a belső utazáson, aminek a végén megláthatjuk magunkban azt a mindent elsöprő, mindennél evidensebb bizonyosságot, amivel születésünkkor ebbe a világba érkeztünk. Életünk kalandja még csak ezután kezdődik, hiszen az újonnan felfedezett bizalmi kapcsolódás fantasztikus sikerekkel és átalakulásokkal jár!