Az idegen mester gondolkodni tanít! Sok-sok érzéssel, tisztán. A gyógyító ember önismeretét is érintve. Betekintést ad az élettörténéseink mögötti szándékok rendszerébe a tudományos pszichológiát, pszichoterápiát ötvözve a spirituális világ több évezredes tudásanyagával, hogy egymással harmonizálva, bölcsen mutassanak utat. Az egyszerűség és a tudatosság a legszorosabban összetartozó dolgok. A könyvben lévő 14 alaptörvény a lélek alapműködését bemutatva, tapasztalat és inspiráció egyszerre. A megismerésük megteremtheti azt, hogy tudatosan beleszerethessünk a saját életünkbe! A saját utam járom, jelenik meg a könyv minden oldalán. Hisz tisztelnünk kell az élet egyediségét, a racionalitás, a logika törvényeit betartva. A lélek-szellem kapcsolat kerül fókuszba a könyvben, a kreativitást tükröző humorral együtt. A spiritualitás hétköznapi, tudatos létjogosultsága 33 élő történeten keresztül bontakozik ki, sodró lendülettel. Az öngyógyítás reményt adó erejének szándékával. Nincs csalódás, csak tapasztalás! Ez a szemlélet hatja át a könyvet. Mindenki felismerheti önmaga számára hogy: Saját maga teremti a maga valóságát, a maga világát.
Ez egy gyógyító szöveg lett. Hatása átélhető, élményszerűen érzékelhető. Élőbeszéd, a szóbeliség finom szövete. Élőszó módján hat. Az élő szöveg másként viselkedik, mint az írott szöveg. Úgy, mint a népmese szövegei, amelyek őrzik a „mesélő által soha le nem jegyzettség” jellegzetes szóbeliségét. A legidőtállóbbak a szóbeli szövegek.
Ez egy gyógyító könyv. Miközben olvassák, hallgatják közben is gyógyít.
Rétegei vannak, emésztgetni kell, érdemes többször elolvasni, belénk hatol. Minél többször olvassák, annál inkább kibontakozik az ereje, a rétegei, bensőségesen, jótékonyan, bátor szeretettel támogatóan.