Könyvünk középúton áll a nyelvi és a vizsgafelkészítő segédanyag között. Ezért osztálytermi körülmények között is használható. Alkalmas érettségire, egyetemi, főiskolák felvételi, alap és záróvizsgáira való felkészülésre. Felölei több vizsgatípus szokásos angol nyelvi szóbeli nyelvvizsga-témáit, és ezeket újszerű formában dolgozza fel a zárójelben felsorolt nyelvvizsga típusoknak (ÁNYV, PET, FCE, TOEFL-TSe) megfelelően. A könyv alapfokról indulva nagyobbrészt a középfokkal foglalkozik, de alapot nyújt a felsőfokú vizsgára való felkészülésre is.
A könyv két, célját tekintve elkülönülő fő részből áll:
Az első rzés (Preliminary) Units 1-7, vázlatos formában áttekinti és "felmelegíti" az alapozó nyelvtanfolyamok szókincs-, nyelvtani-, nyelvhasználati, mondatszerkesztési tudnivalóit. Ennek a résznek az utolsó egysége felmére teszt. Ezért a könyv alkalmas olyan nyelvtanulóknak is, akik hosszabb kihagyás után újra kezdik a szóbeli vizsgára való felkészülést.
A második rész, Stocks 1-20, a mindennapi élet témáiról közvetlen, társalgási nyelven közöl összefüggő szövegeket, párbeszédeket, megtanulásra érdemes kifejezéseket és szóanyagot. A szövegek és dialógusok megírásakor igyekeztünk elkerülni a mechanikus, túlzottan didaktikus megközelítést és arra törekedtünk, hogy élvezhető, érdeklődést keltő szövegeket adjunk. Egyben útmutatást is adunk ahhoz, hogyan lehet a semleges, általános nyelvi anyagot saját egyéniségünkhöz alakítani.
A második rész, bár rendszeres nyelvtani oktatást nem tűz ki célul, helyettesítő táblázataival, különféle gyakorlataival hozzásegít ahhoz, hogy a legfontosabb nyelvtani jelenségeket még jobban elsajátítsuk, és alaposan begyakoroljuk.
A könyv két fő részének tanegységei integráltan tartalmaznak szituációs feladatokat.
A harmadik rész a főbb témákhoz tartozó szójegyzék. Ez azonba - terjedelmi okok miatt is - csak törzsanyagnak tekinthető. (Viszonylagos teljességhez is külön könyv szükséges, ezért hamarosan tematikus szótárt jelentetünk meg.) Másrészt, a szótárhsználat ezen a szinten már elengedhetetlen: nemcsak a nyelvtanulóra (és főleg rá!) jellemző szavak kikereséséhez, helyes kiejtésük és hangsúlyuk elsajátításához, hanem a szókincs szinte ugársszerű megnövekedéséhez is. Könyvünkben ezért szóképzési gyakorlatokat is közlünk.
A negyedik rész célzottan a képleírással foglalkozik. (Bár a könyvünk egységeit bevezető grafikák is kiválóan alkalmasak erre, sőt a Unit 4-ben, egyszerűbb szinten, a képleírást külön is bemutatjuk.) A képleírást tartalmazó részben általános, hasznos tanácsokon, a képtérbeli elhelyezkedését, a színeket, alakzatokat bemutató rajzokon és szókincsen túl, konkrét segítséget is adunk a feladat megoldásához. Egyes képekhez tanulságképpen hibás, hiányos és mintamegoldásokat is közlünk, ezzel is segítve a saját mondanivaló helyes kidolgozását. A kellő begyakorlásához a képmellékletben 24 db színes és 20 db fekete-fehér fényképet ill. ábrát (így pl. angol KRESZ táblákat) is megjelentetünk.
A fentiel alapján joggal reméljük, hogy a könyvünkből alaposan felkészülő vizsgázók le fogják tudni tenni a választott szóbeli nyelvvizsgát.