Szvámí Ráma, a Himalájai Jóga Tradíció megalapítója a múlt század egyik legnagyobb hatású jógatanítója volt, aki hidat épített a Kelet és a Nyugat, a spiritualitás és a tudomány, az ősi bölcselet és a modern technológia között.
Ebben a könyvében mindennapi életünk területeit járja végig, és megismerteti az olvasót
a jóga tanításainak ezekről szóló részével. A táplálkozás, az alvás, a légzés, a testi és mentális gyakorlatok, az érzelmi és társasági élet egyaránt terítékre kerülnek az eredeti hangvételű előadások sokszor meghökkentő tartalmú és stílusú szövegeiben. Szvámídzsí a szövevényes elméletek és a bonyolult ászanarendszerek helyett az alapvető lelki beállítódásra, a helyes spirituális út követésére helyezi a hangsúlyt, miközben praktikus tanácsokat ad, és egyszerűen kivitelezhető gyakorlatokat mutat be haladásunk megkönnyítésére.
„Azért jöttem, hogy őszintén megosszam veletek az örömömet. Én mondom, a föld minden faja közül ti emberek vagytok a legkiválóbbak. A legkiválóbbak vagytok, mert meg tudjátok változtatni a sorsotokat, alakítani tudjátok a sorsotokat, és elérhetitek a megvilágosodást.”
Tartalomjegyzék
ELŐSZÓ
1. FEJEZET
Az élet személyes filozófiája
2. FEJEZET
A négy elsődleges forrás
3. FEJEZET
A test
4. FEJEZET
A lélegzet
5. FEJEZET
Az elme
6. FEJEZET
Az érzelmek
7. FEJEZET
Szeretet és kapcsolatok
8. FEJEZET
Ima és kontempláció
9. FEJEZET
Meditáció és önzetlen cselekedet
FÜGGELÉK
REKESZIZOMLÉGZÉS
JÓGA NIDRÁ
AGNI SZÁRA
A SZUSUMNÁ ALKALMAZÁSA