"Bal oldalon ment a magas, sovány fickó, a Napóleon oroszországi hadjáratából származó prémes bundájában, jobb oldalon a kis köpcös, Lucky Strike feliratú bőrdzsekijében, középen a fiatal lány, aki csivitelt, nevetett, ugrándozott, és titokban arra vágyott, hogy kétfelől felkapják, és meghintáztassák: »Egy, kettő, három: most!« Camille erősen szorította a karjukat. Az egész lelki egyensúlya itt volt. Ma. Nem tegnap, nem holnap, hanem itt és ma. Éppen itt. A két gyöngéd könyök között. A sovány magas kicsit lehajtotta a fejét, a kis köpcös szakadozott zsebébe süllyesztette a kezét. Bár nem voltak tudatában, mindketten ugyanarra gondoltak: mi hárman, itt és most, éhesen, együtt - mindent bele!"
Egy ügyefogyott, dadogós, fiatal arisztokrata, egy anorexiás festőnő, egy zseniális, ám fölöttébb morcos szakács, valamint az életből kifelé tartó, emlékeibe visszavonuló nagymama - az élet sodrába beilleszkedni képtelen, magányos emberek. Az arisztokrata megmenti a lány életét, a lány a szakácsot és a bolondos arisztokratát, s együtt megszépítik a nagymama utolsó hónapjait, majd némi bukdácsolás után ők maguk is rálelnek a boldogságra.
A helyszínek: egy hatalmas, kongóan üres párizsi lakás - á la Utolsó tangó Párizsban -, egy bűbájos vidéki házacska, egy elegáns étterem konyhája, és maga Párizs a nyüzsgő, lüktet életével, megkopott varázsával.
Szellemes, könnyed, néhol megrázó történet a szerelem és a barátság felszabadító erejéről, és arról, hogy csak akkor vagyunk szabadok, ha nemcsak adni, hanem kapni is tudunk.
Egyedül nem megy, de együtt talán sikerül - erről szól Anna Gavalda könyve, mely rövid idő alatt óriási siker lett Portugáliától Oroszországig.