Valamennyiünkben felvetődött már nem is egyszer a kérdés: hogyan is keletkezett az ábécé, miért is írtak különböző korokban másféleképpen az emberek, s azon is elgondolkoztunk: miért léteznek ma is különböző írásmódok?
Hallottunk hieroglifákról, ékírásról, a Húsvét-szigeti rongo-rongo írásról, rúna-jelekről, megcsodáltuk fejcsóválva a kínai és a japán festői írásjeleket, de vajon tudtuk-e pontosan: hogyan keletkezett asok-sok évezreddel ezelőtt az emberi kultúra és tudomány hordozója, régmúlt események, katasztrófák megörökítője: az írás.
Elisabeth Hering ezeknek az izgalmas és sokszor rejtélyes kérdéseknek a kinyomozásába vonja be az olvasót. A rejtélyek megoldása nem egyszer véletlenen múlott, másszor sok évtizedes kutatómunkát követelt. E kötetben az olvasó a történeti oknyomozáson kívül izgalmakban bővelkedő vállalkozások útját is nyomon követheti: eljutunk a Húsvét-szigetekre, bepillantást nyerünk a középkori kolostorok világába, behatolunk a kutatókkal együtt Yukatán és Mexikó őserdeinek kőrengetegébe, s pontos képet kapunk arról, hogyan is írunk napjainkban.
Akit érdekelnek a 'tudományos kalandok', a titkos írások, a megfejthetetlennek tűnő rejtélyek és rejtvények, az bizonyára érdeklődéssel veszi kezébe ezt a kötetet. s szórakozva hasznos ismeretek birtokába is jut.
Kötetünket számos magyarázó rajz és képmelléklet egészíti ki.