A krétai gyökerekkel rendelkező görög–amerikai dr. Alex Pattakos és felesége, Elaine Dundon mentálhigiénés és üzleti tanácsadóként sok éve elhivatottan azon dolgoznak, hogy bebizonyítsák: lehet és kell értelmet felfedezni a munkában, a munkahelyen és a hétköznapi életben. Legismertebb könyvük a Gondolataink fogságában, amelyet már több mint húsz nyelvre lefordítottak.
A munka nemes és értelemteljes voltát már sokan és sokféle módon igyekeztek bemutatni, ugyanakkor korábban senki sem írt arról, milyen haszna és tanulsága lehet a munka világában Viktor Frankl, a holokausztot túlélő orvos-filozófus, a logoterápia megalapítója szellemiségének. Dr. Pattakos arra kapott felhatalmazást és biztatást Frankltól élete vége felé, 1996-ban, hogy tegye elérhetővé a logoterápia tanítását az ebben a körben tevékenykedő emberek számára is, hozzájárulva ezzel a frankli örökség minél szélesebb körben való terjesztéséhez.
A kötet hét alapelv bevezetésével, számos jól eltalált történettel teszi könnyen emészthetővé és kézzelfoghatóvá az olvasó számára a logoterápia téziseit, új szempontokat hozva a karrier-tanácsadás, az üzleti coaching és a szervezetfejlesztés világába.
„Az élet nem csak úgy megtörténik velünk – felelősek vagyunk érte, és rajtunk múlik, hogy aktív módon értelmet találjunk benne, ahogy Frankl tette még a náci haláltáborban is. Nem lehetünk áldozatok, nem lehetünk életünk passzív elszenvedői, és legfőképpen nem lehetünk gondolataink foglyai!”
idézet a könyvből