Alfred Taubman ingatlanmágnás túl a hatvanon, üzleti pályája megkoronázásaként válik a Sotheby's tulajdonosává, hogy bő másfél évtizeddel később nevét és vagyona jelentős részét egyszerre veszítse el. Az irodai kifutóként induló Dede Brooksot egyedülálló munkabírása és tehetsége a vezérigazgatói székbe emeli, majd a műkincsvilág legbefolyásosabb asszonyából néhány hónap leforgása alatt háziőrizetes háztartásbeli lesz. Christopher Devidge-t komplexusai és labilis anyja gyerekkorában az utcára, majd a külvárosi bolhapiacra űzi, később a flaszteren tanult ügyeskedésnek és körmönfontságának hála, a Christie's vezéreként is sikeresen kibújik a felelősség alól. A remek dinamikájú fordulatok között érzékletes leírást kapunk erről a titokzatos iparágról, arról, hogyan alakult át a két cég klubszerű, arisztokratikus üzletből rafinált nemzetközi nagyvállalattá, és hogy miként volt az illegális lépések talaja már évtizedek óta előkészítve.
A milliárdos család az aukciós szakma egyik legizgalmasabb és legtöbb pénzt mozgató perének egyetlen, teljes igazságot feltáró beszámolója. Annak az eljárásnak a krónikája, amely árrögzítési botrányként indult, megrengette a műkincsszakmát, és végül Amerika egyik leggazdagabb emberét rács mögé juttatta. A könyv különös képet fest a történet figuráiról: azokról, akik arra szövetkeztek, hogy ügyfeleiket dollármilliókkal megrövidítsék, meg azokról, akik bár mindezt sejtették, évekig hallgattak róla, és persze azokról is, akiknek az összejátszás a legtöbbe került: arisztokratákról, milliomosokról, vastagpénztárcájú műgyűjtőkről.
Christopher Mason az egyedüli tudósító, aki képes volt minden kulcsszereplőt és sok száz mellékszereplőt szóra bírni. A történet szálait mindenüvé követte, londoni, párizsi és New York-i helyszínektől kezdve Palm Beach-i partikon át, egészen a Lower Manhattan-i bírósági tárgyalótermekig. A milliárdos csalás alighanem a legismertebb nyomozati elbeszélések között fogja méltó helyét megtalálni.