"A ma élő nemzedék arra van hivatva, hogy a magyar életbe új lelket vigyen. - Ha nem tud, elbukik és mert ő a nemzetnek ezidőszerinti hordozója a nemzet nem bukhat el hoszszú időre." - (Teleki Pál gróf 1940. évi felhívásából).
Ebben a bomladozó világban az újabb magyar évezredek alapjait a lelkekben kell leraknunk. Idegenből nem hozhatunk eszméket, mert azok a magyar szellem fejlődését sorvasztanák el. Ezért, nekünk kell hatalmas tartalommal betölteni a magyar lelkeket, amely az ősi múltból Magyarország földjéhez tapad, ősi jogfolytonosságunkból és általában a "Turáni gondolatból" fakad.
Mi a "Turáni gondolat"? - A Turáni gondolat a turáni embernek a mai új - helyzethez szabott életformája és a magyarság szükségszerű történelmi fejlődési lehetősége. Nagy erő van a gondolatban, nemcsak azért, mert a gondolat az egész világmindenség egyetlen ereje, hanem azért is, mivel a gondolat nagyobb erő a cselekvésnél - A gondolat mindent körül vesz, népek születnek és múlnak el alatta és benne szunnyad a halhatatlanság. - (Mahabharata.) -
Ma alig van olyan tudományos feladatkör, amely nagyobb közkedveltségnek örvendene és szélesebb rétegekben hozná izgalomba az elméket és a kedélyeket, mint az, amit "fajkérdés" alatt szoktak összefoglalni. A mai nép szétszórtságában úgy érezzük helyesen cselekszünk, ha széles rétegeivel megismertetjük, öntudatosítjuk és a világ érdeklődésébe állítjuk a magyarságot, mint egy "történelmi ősturáni fajt".
"A létért való küzdelem során vannak korszakok, amikor egy-egy nemzet fennmaradása szempontjából döntő fontosságú, hogy mit tud a nemzet saját eredetéről, múltjáról, érdemeiről és hivatásáról, de az is, hogy mit tudnak róla mások, akiknek a sors alakítására az adott pillanatokban hatalmuk van." - (B. I. dr.)
(előszó)