Dr. Bernáth Zoltán 2008-ban töltötte be 92. életévét.
A bírói ítélkezés jóformán minden területén dolgozott. Tanácsvezető bíróként ment nyugdíjba. A II. világháború alatt bejárta Európát - többnyire gyalogmenetben mint katona vagy hadifogoly - Ukrajnától a Párizsi-medencéig. Eddig megjelent nagysikerű könyveiben jogi szemszögből vizsgálja a XX. sz. történéseit, különösen a békediktátumok hatását Magyarországra.
"A legszomorúbb az, hogy a szovjet megszállás idejében megmérgezték a lelkünket is, s a megszállás megszűnte után az a népcsoport, amelyik a szovjet hatalom szolgálatába szegődött, az idegen nagyhatalom távozása után, szovjet támogatás nélkül is fenn akarja tartani a nemzetet kiszipolyozó, tönkretevő hatalmát. S mi, a történelmi tudatát, önmegbecsülését elvesztett magyarság, ezt megnyugvással tűrjük..."
A rendszerváltáskor a Magyar Nemzetbiztonsági Hivatal címerébe elhelyezték legősibb jelképeinket: a Turulmadarat és az árpádsávos pajzsot. Ennek ellenére a mai balliberálisok rendszeresen támadják nemzeti jelképeinket. Turul szobrokat akarnak lebontatni, a Szent Koronát el akarják távolítani a parlamentből, az árpádsávos zászlót száműzni akarják nemzeti szimbólumaink közül. Magyarok ezek? Befogadó nép vagyunk, de azért már még se a befogadottak mondják meg, hogy mik a magyar nemzeti jelképek! Minden magyar felelőssége, hogy kiálljon nemzeti jelképeink mellett, ne engedje elvenni történelmünket és önbecsülésünket."