Kiknek ajánljuk a sorozatot?
Az English for You kétrészes, kifejezetten kisgyermekeknek szánt tankönyvcsalád. A sorozatot elsősorban a 2-3. évfolyamokon tanulóknak javasoljuk, a tananyagcsomag megfelel a Világ-Nyelv Program ajánlásainak. Egy-egy kötet kb. 60 órányi tananyagot tartalmaz.
A sorozat jellemzői
A kötetek változatos, cselekedtető tevékenységek segítségével szerettetik meg az angol nyelvet a korosztállyal, miközben arra törekednek, hogy a gyerekek minél több sikerélményben részesüljenek. A témák figyelembe veszik a tanulók életkori sajátosságait, érdeklődését (üdvözlések, iskola, színek, számok, állatok, család, ünnepek stb.). Minden témát egy rövid hallott szöveg vezet be, ezek egy-két mondatból álló párbeszédek, dalok, versikék, mondókák. A szövegek feldolgozása minden esetben játékos formában történik: mozgásos tevékenységek, rajzolás, színezés, éneklés, szerepjátékok. Sok a páros illetve csoportos tevékenység, ami már ebben az életkorban fejleszti a kisdiákok együttműködési képességét.
A motiváció növeléséhez nagyban hozzájárul a tankönyv gazdag és színes képanyaga,
a bőséges és autentikus hanganyag, valamint a kötetekhez készült 100 db színes szókártya is.
Az első kötetben a legfontosabb gyerekkori témák (színek, számok, évszakok, ételek stb) alapszókincsét tanulják meg a gyerekek, az elsajátítást sok-sok kép segíti. Az alapvető kommunikáció elemeit játékos dialógusokban sajátítják el.
A sorozat második kötete a már megismert témákat átismétli és kibővíti. A tanulók új anyagként fokozatosan hozzászoknak az íráshoz és az írásbeli feladatokhoz, továbbá kisebb nyelvtani egységeket is elsajátítanak.
A beragasztható rajz- és szómatricákat is tartalmazó munkafüzet hasznos és tartalmas kiegészítője a tankönyvnek. Szerves egységet alkot vele, fejezetei, amelyek követik
a tankönyv fejezeteit, számtalan további feladatot kínálnak a nyelvtani elemek, szerkezetek,
a szókincs és a kiejtés gyakorlására, bevésésére. Az 1. kötet munkafüzetében még inkább
a színezős, rajzos, matricázó feladatok dominálnak, az írásbeliség csak egészen minimális mennyiségben szerepel, inkább csak betű- és szóképfelismerés, kiegészítés, ill. másolás formájában. A 2. kötet munkafüzetében az írásbeli feladatok már fokozatosan növekvő arányban megjelennek, pl. párosítás, betűzés, keresztrejtvény, szókígyó.
Milyen kiegészítők tartoznak a tankönyvekhez?
Tanári kézikönyv, munkafüzet (beragasztható matricákkal), kép-és szókártyák, hanganyag