Mit tegyünk, hogy eredményesen méhészkedjünk?
Hogyan végezzük munkánkat ennek érdekében?
Miért fontos a rendelkezések ismerete?
Ezekre a kérdésekre felel a jeles méhész szakember, Faluba Zoltán.
A szerző nem ismeretlen a méhészek előtt, hiszen több könyvével aratott már sikert. Ez a munkája a szakszerű, eredményes méhészkedésre tanít, s reméljük, új ismereteivel hozzájárul méztermelésünk növeléséhez.
A könyv három részre tagolódik. Az első részben azokkal a szabályokkal, törvényszerűségekkel ismerkedhetünk meg, amelyek a sikeres méhészkedés feltételei. A méhek életjelenségei, életkörülményei, a jó méhlegelők mind, mind olyan fogalmak, amelyeknek tanulmányozása, ismerete minden méhész számára igen fontos.
A második rész felöleli a méhészkedés valamennyi gyakorlati problémáját. Lépésről lépésre haladva mutatja be a méztermelés folyamatát, az anyanevelést, a szaporítást, továbbá a virágpor- és pempőtermelést. Részletesen foglalkozik az alacsony keretes kaptárak előnyeivel, bemutatja ezek új formáit, amelyek alkalmazásával eredményesen gyorsíthatjuk munkánkat.
A harmadik rész a méhészkedésre vonatkozó jogszabályokat ismerteti. E jogszabályok a méhészet gyakorlatának jogával, a méhegészségügy alapvető kérdéseivel és a méhek vándoroltatásával kapcsolatos legfontosabb rendelkezéseket tartalmazzák.
A mű előadásmódja érdekes, olvasmányos és a kezdő méhésztől a gyakorlottig mindenki számára részletes útmutatást ad.
Ha az olvasó elsajátítja, megfogadja a könyvnek a szerző tapasztalatain alapuló tanácsait, akkor ami, hogyan, miért kérdésekre sikeres munkával felelhet.