A kárpáti fenyvesek szarvasbikái, bükki és Tisza menti őzek, dunántúli dám, balkáni farkasok, alaszkai karibuk... Mi köti össze a különböző években, különböző helyeken (országokban, sőt földrészeken) elejtett vagy éppen elmulasztott különböző vadakat? Természetesen a vadász személye. És az, hogy ez a színész-vadász-író, Földi László most egy kötetbe szerkesztette történetüket Nem csak az elejtésükét.
Földi Lászlónak a Vadászláz az ötödik könyve. Rendszeres olvasói nem fognak csalódni: a vadászatok értő és izgalmas leírása, a hibázások őszinte és önironikus bevallása mellett most is érzékletesen jelenik meg a táj, a természet, ami lenyűgözi az írót - és emlékeket, a vadászaton túlmutató gondolatokat hív elő belőle. És rendszeres olvasói is kapnak újat helyenként szándékosan és vállaltan nyersebb hangvételt.
Az új olvasóknak tömören annyi mondható el: ez egy közel negyven fotóval illusztrált vadászkönyv. Ami azoknak is jó szívvel ajánlható, akik nem vadásznak. Sőt, akik esetleg ellenzik a vadászatot És nem csak azért, mert a megidézett tájak, a valódi, mindig nagy erőpróbát és olykor életveszélyt jelentő kalandok, vagy éppen a történetekben megjelenő ismert személyiségek - például a filmrendező Kusturica és a két híres magyar színész: Oszter Sándor és Stohl András - bárki érdeklődését felkelthetik. Hanem mert ebben a kötetben a vadász elődök és a közvetlen mesterek tisztelete, a tanulás és a tudás átadásának a vágya éppúgy benne van, mint a cserkelésre hívó szenvedély - minden magyarázat nélkül, mégis, mindent megmagyarázva