A HiperGalaktika 2009-es kötete a megszokott formában novellákon és tudományos írásokon keresztül mutatja be a jövőt. Az SF-szerzők és a szakemberek szemén át nézhetjük meg a komputer és az ember kapcsolatának lehetséges alakulását.
A kötetben olyan témák szerepelnek, mint kibővített valóság; ember és gép; kötetlenül, avagy vezeték nélküli kapcsolat; gondolatvezérlés; esélyegyenlőség és digitális szakadék; internet és vallás; tömegkommunikáció – amikor tényleg a tömeg kommunikál; digitális diagnosztika; rések a falon, avagy a netbiztonsági problémák; internetezés és autonómia; Informatikai veszélyforrások ; virtualitás és a mindennapi élet; a játék jövője. A kérdések a mindennapi életünkön túllépve, a jövő lehetőségeit, várható és elképzelhető fejlődési irányait mutatják be. Mindezt a megszokott szórakoztató, informáló stílusban.
A novellák szerzői között olyan neveket fedezhetünk fel, mint Robert Silverberg, Jennifer Pelland, Michael, T. Cricket, Szélesi Sándor, Kánai András, F. Tóth Benedek. A tanulmányokat az informatikai szakma neves szakemberei jegyzik.
A kötet a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság közreműködésével készült.