"A funkcionális hangképzési zavarok a beszédhang sokirányú és súlyos rekedtségét okozhatják, sőt tartós aphoniában is megnyilvánulhatnak.
Hasonló zavarok számát a civilizáció gyors fejlődése és az élettempó fokozódása világszerte növeli." (dr. Frint Tibor)
Az elmúlt négy évtized történései az idézett megállapítás helyességét teljes mértékben igazolták, ugyanakkor magyarázatul szolgálnak azon törekvésemre is, hogy a gyermekkori dysphoniával, annak logopédiai kezelésével kiemelten foglalkozzam. Könyvem a fenti törekvés jegyében, sokéves gyakorlati munkám összegzéseként született meg, a funkcionális dysphoniára alkalmazott terápiám felépítését és gyakorlatait, valamint az e téren szerzett tapasztalataimat kívántam összefoglalni és közreadni benne.
Gyakorlatiasságra és közérthetőségre törekedtem, mert e kötet nem csupán a gyakorló pedagógusoknak szántam, hanem a gyermekeik révén érintett szülőknek, s általában mindazoknak, akiknek munkája a hangszalagok fokozott igénybevételével is jár, s akiknél a helytelenül rögzült hangképzés rendszeres és tartós beszéddel párosulva dysphonia kialakulását eredményezheti.
Kezelési tervem alkalmazása során feltétlenül szükséges a kezelt személy egyéniségének, személyiségének figyelembevétele, a teendők egyénre szabása.