Jókai Anna Kossuth- és Príma Primissima-díjas író életműsorozatában megjelenő új regénye, az Éhes élet, talán az első igazi 21. századi családregény, amelyben immár semmi sem azt jelenti, amit még akár ötven évvel ezelőtt is, amit még a 20. század meghatározó részében jelentett. Korunk jellegzetes családjainak egyikéről van itt szó, erről a "modern" képződményről, elvált és újra házasodott nagyszülőkkel, szülőkkel, korábbi partnerektől származó, egymással vér szerinti kapcsolatban nem lévő gyerekekkel, és a hozzájuk csapódó vagy valamely időszakban számukra fontossá váló emberekkel. Közös bennük, hogy a történet valamennyi hősét a Hamvas-i értelemben vett életéhség jellemzi: kit a szeretetéhség, kit a sikeréhség, kit a pénzéhség, kit a szereleméhség, kit akár az Isten-éhség.
A napjainkban játszódó történet hősei folyamatosan szembesülni kényszerülnek a körülöttük sebesen változó világ szokatlan, új tényeivel, új élethelyzeteivel, új "értékrendjével". Jókai Anna derűs távolságtartással, józan tárgyilagossággal, megértő iróniával ábrázolja a mozgalmas történet minden szereplőjét. Különös eszközt alkalmaz az emberi jellemek kibontakoztatására, mikor továbbfejleszti rendkívüli érdeklődést kiváltó, Ne féljetek című regényének írói metódusát, és megalkotja a párhuzamos belső monológok újszerű rendszerét. Miközben szembesülünk a szereplők cselekedeteivel, megszólalásaival, belelátunk a gondolataikba, a saját maguk előtt sem mindig tudatosuló, belső indítékaikba is. Ez árnyalja a karaktereket és bensőséges humor forrása lesz, ugyanakkor ráébreszti az olvasót a külső és belső világunk között meghúzódó, árulkodó, nagy távolságra.
Ismét sodró erejű regény született Jókai Anna keze alatt: látlelet ez a könyv arról a bonyolult szerkezetű, nehezen befolyásolható közegről, amelyben a mai fiataloknak és az idősebb generációk tagjainak is szembe kell nézniük élet és halál hagyományos, megkerülhetetlen kérdéseivel.