Részlet a könyvből:
"Néhány szó a gyűjtemény létrejöttéről
Antoni Rozi és Nádas László a hazai ipari formatervezés meghatározó alkotói. Az elmúlt bő négy évtized minden szakaszában kialakították az utat, melyen járva az általuk tervezett tárgyak a kisgyermekek kezébe jutottak. A mesék megelevenedett szereplőivel, a játékautókkal és hintalovakkal tiszta formák és anyagok, vidám színek, életszeretet és derű költöztek a gyermekszobákba. A lehetőségeket a hazai ipar rendszere szorította korlátok közé. Félretett játékterveik évekkel később, kikristályosodott formában, mindig igényesebb kivitelben, újabb és újabb változatokkal bővítve valósultak meg.
Antoni Rozi és Nádas László házastársak és alkotótársak. Rendkívül izgalmas tanulmány végigtekinteni negyven év játékain, felismerni bennük és rajtuk keresztül a kor meghatározó eseményeit, jelenségeit. Munkásságuk végigkíséri az óvodai nevelés elmúlt évtizedeit, a magyarországi játékkultúra egyes szakaszainak szinte kirobbanó fejezeteit, közöttük az egyéni formanyelvű szabadtéri játszóterek építését, majd a közelmúltban bekövetkezett változásokat is. A hazai sikerek és nehézségek mellett a legszínvonalasabb külföldi megbízások igazolták eredményeiket. Antoni Rozi és Nádas László műveit rangos közgyűjtemények, közöttük a Magyar Iparművészeti Múzeum őrzi.
Ebben a könyvben egyedi alkotások és sokszorosított termékek darabjai láthatóak. Az iparművész házaspár nemeslelkű felajánlásaként mindezek, a család számára nélkülözhetetlen játékok kivételével, a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely egyik legrangosabb gyűjteményét képezik. Ezt mutatjuk be most, a játékokat történeti sorrendben felsorolva, közülük többet képekkel illusztrálva. A műtárgyak hatalmas együttesét Trencsényiné Tóth Edina és Virág-Nagyné Laczai Erzsébet rendszerezte és vezette a Játékmúzeum nyilvántartásába. Antoni Rozi és Nádas László rendkívül színes és bőséges pályája eddig is mintát nyújtott, tekintsük ezt az igazi, soha ki nem merülő alkotómunka természetes következményének.
Bízunk benne, hogy az olvasóknak szép és ismerős tárgyakat tudunk bemutatni, a szakembereknek pedig újabb formásmunkát nyújthatunk át.
Kalmár Ágnes"