A könyv, amelynek első kiadása 1966-ban Sporttorna címmel a szabadforgalomban is megjelent, elnyerte az 1966. év legjobb sportmódszertani könyve címet és az Ezüstgerely díjat.
A torna tankönyv a Magyar Testnevelési Főiskola Tanári Szakának Nappali és Levelező Tagozatán, tovább az Edzői Szak és a Sportszervezői szak Levelező Tagozatán folyó gimnasztika, torna és modern gimnasztika (korábbi nevén művészi torna) tananyagát ismerteti. A tankönyv négy kötetből áll. Ezek a következőket tartalmazzák:
az I. kötet (megjelent 1953-ban) magában foglalja a gimnaztika és torna alapismereteit, történetét, a szerismeretet, a gimnasztika és torna szaknyelvét és a tornarcjzírást;
a II. kötet (még nem jelent meg) a gimnasztika és torna oktatási módszerét, gyakoritanyagának biomechanikai elemzését, a tornaversenyek előkészítését és lebonyolítását;
a III. kötet (az első kiadás 1959-ben, a második 1968-ban jelent meg) a rendgyakorlatokat, a gimnasztika mozgásanyagát (szabadgyakorlati alapformájú és természetes gyakorlatokat) és a modern gimnasztikát;
a IV. kötet (megjelent 1966-ban) a sporttorna gyakorlatanyagát (az akrobatikus gyakorlatokat, a szertornát és a szerugrásokat), valamint a tornafeladatokkal összekötött játékok és versenyeket.
A tankönyv I - IV. kötete együttesen öleli fel a gimnasztika, a torna és a modern gimnasztika egész tárgykörét, teljes elméleti, módszertani és gyakorlatanyagát. A tananyag tehát csak akkor válik teljessé, ha majd a tankönyv II. kötetet is megjelenik.
A tankönyv IV. kötete, bár rendkívül nagy mozgásanyagot ölel fel, a meghatározott ívterjedelem miatt a sporttorna teljes gyakorlatanyagát, az összes előfordulú elemeket és kapcsolatokat mégsem tartalmazhatja. A sporttorna sok ezer eleme közül csak a legjellegzetesebbeket ismertetjük és a végrehajtás, valamint az oktatás leglényegesebb szempontjaira szorítkozunk. Egy-egy tornaszer, illetve versenyszám gyakorlatanyaga olyan bőséges, hogy a végrehajtás és az oktatás részletes ismertetése külön-külön kézikönyvet igényelne.