Dolgozd fel a legnehezebb gondolataidat és érzéseidet a művészetterápia segítségével!
A művészi önkifejezés katartikus és felszabadító élmény. Minden műalkotás olyan, akár egy önismereti, terápiás foglalkozás, amely utat mutat a kihívások és érzelmi viharok idején. A tudatos alkotás segíthet abban, hogy önismeretre tegyünk szert, legmélyebb, fájó gondolatainkat feldolgozzuk, vagy a múltbéli traumák hatásait enyhíthessük, ezáltal begyógyítsuk érzelmi sebeinket, és leghitelesebb önmagunkká váljunk.
Leah Guzman innovatív művészetterápiás gyakorlatai az átalakító erejű eszközök valódi kincsesládája. A művészetterápia esszenciális gyakorlatai egy kognitív viselkedésterápiás munkafüzet, amely kreatív tevékenységeket kínál az olvasóknak. A különféle médiumokhoz kínált gyakorlatok kifejezett célja, hogy vizuálisan jelenítsék meg a gondolatokat és az érzelmeket. Ezáltal elősegítik, hogy jobban megérthessük önmagunkat, nagyobb önbecsülésre tegyünk szert, és támogassuk lelkünk gyógyulását. Ezek a terápiás gyakorlatok segítenek elengedni az önkorlátozó gondolkodásmódot, felébresztik az intuíciót, az elfogadást, az együttérzést, és a belső béke felé vezetnek.
A művészetterápia esszenciális gyakorlatainak tartalma:
– Gyógyító gyakorlatok önmagunk felfedezéséhez: 75 célzott művészetterápiás gyakorlat, amely lehetőséget biztosít az önkifejezésre és eszközöket ad a kezedbe a hangulati- és személyiségzavarok kezeléséhez.
– Támogató leírások, kérdések és üzenetek: Valamennyi technika leírása tartalmazza a célokat, a szükséges eszközök listáját, útmutatást, a végrehajtás várható időtartamát és a gyakorlat befejezése után feltárandó kérdéseket.
– Ítélkezés nélküli útmutatás: Meríts ihletet, tanulj önismeretet, fedezd fel a különféle művészi médiumokban rejlő izgalmas világot, találj rá arra, amelyik a legmegfelelőbb a számodra. Nincs szükség előzetes művészi tapasztalatra, ez az alkotás élményéről szól – aggodalom és ítélkezés nélkül.
“Az a küldetésem, hogy segítsek az embereknek kreatív eszközökkel összehangolni az elmét a testtel és a lélekkel.”
“A művészetterápia célja, hogy a kreatív folyamatok hozadékaként tudatosabban érzékeljük önmagunkat, fejlesszük az önreflexiós készségünket, rálássunk arra, hogy mi zajlik a lelkünkben, és egyre sikeresebben tudjuk kontrollálni érzelmeinket.
A műalkotás a gondolatok és az érzelmek vizuális dokumentációja. Ezek a mentális képek megoldást kínálnak bizonyos problémákra, és rálátást biztosítanak az érzelmek gyökerére, okaira. Ez a tudás pedig kiindulópontot jelenthet az érzelmek elfogadása tekintetében, illetve abban, hogy újfajta válaszreakciókat dolgozzunk ki az érzelmeinkkel kapcsolatban.”