Richard M. DeVos a világ egyik legnagyobb magánkézben lévő vállalatának, a több mint kétmillió független termékforgalmazóval működő Amwaynek a társalapítója, és legutóbbi időkig elnöke. Túl ezen népszerű előadó és sikeres író. Első könyve, a Higgy! 1975-ben jelent meg, és sok százezer példányban kelt el.
Együttérző kapitalizmus? Nem valami képtelenség ez? Nem azt jelent tán a „kapitalizmus”, hogy mindenki harcol mindenki ellen, hogy a társadalomban a dzsungel törvényei uralkodnak? Rich DeVos, az Amway társalapítója erre határozott NEM-mel válaszol!
Könyvében a „dzsungel társadalma” helyett egy gyökeresen más kapitalizmus képét villantja fel. Bemutatja azt a kapitalizmust, amelynél mindeddig nem találtunk hatékonyabb módot, ahogyan az egyén megvalósíthatja legjobb önmagát, és a legtöbbet teheti másokért és önmagáért.
E rendkívüli könyv azonban nemcsak egy jó társadalom látomása. Egyben olyan gyakorlati módszer leírása is, amelyet az élet igazolt, és amelynek köszönhetően Rich DeVos Amerika egyik leggazdagabb emberévé vált. Ez a módszer tette az Amwayt korunk egyik legnagyobb vállalkozási sikerévé, és biztosított sok-sok ember számára olyan anyagi jólétet és boldogságot, amiről korábban nem is álmodott.
A szerző világosan és meggyőzően fejti ki azokat az alapelveket és gyakorlati lépéseket, amelyek jobbá tehetik életünket és világunkat. Bemutatja, hogyan irányíthatjuk személyes energiáinkat, ambíciónkat és vállalkozási kedvünket úgy, hogy tevékenységünket a kapitalizmus filozófiája és a magas erkölcsi értékek szerves egységbe olvadjanak.
DeVos meggyőző érvekkel bizonyítja, hogy az egyetlen megoldás korunk legégetőbb problémáira – a szegénységre, az éhezésre, a környezetszennyezésre – az együttérző kapitalizmus. Együttérzően kell bánnunk földünk természeti és emberi erőforrásaival, a levegővel, a talajjal, a tengerekkel, az erdőkkel, a sivatagokkal, az azokat benépesítő élővilággal. Mindnyájunkat az együttérzésnek kell vezérelnie abban, ahogyan felhasználjuk profitunkat, fizetésünket, időnket, kamatoztatjuk tehetségünket. DeVos megmutatja, milyen rövidlátó az önzés, és hogy az aranyszabály betartása a munkahelyen és a piaci versenyben legalább olyan fontos, mint a magánéletben.
Az Együttérző kapitalizmus bölcs és hasznos kalauz a személyes sikerhez és a jó társadalomhoz vezető úton.