I. kötet
"Drámát olvasni jó" - mondja Müller Péter, a nagy hatású spirituális író, a Kígyó és kereszt, A lomb és gyökér, A benső mosoly, A boldogság és a hatalmas érdeklődést keltett Jóskönyv szerzője, aki most minden olvasóját arra biztatja, hogy játssza el színdarabjait lelke színpadán.
E kötetben életművét, fél évszázad drámatermését gyűjtötte össze, amelyet a legnagyobb magyar színészek sok száz felejthetetlen estén vittek sikerre, s játsszák ma is. Nem egy közülük bejárta és jelenleg is járja a világ színpadait.
Darabjai a halhatatlanságról, világunk végéről s újjászületéséről, lelkünk sötét örvényeiről és megtisztulásáról szólnak. Színháza játszva tanítja a spirituális titkokat: Hol megrendít, hol nevetésre fakaszt. Valójában minden műve: beavatási szertartás. Müller Péter a drámaírók világversenyén elnyerte az Onassis-díjat, az egyik legnagyobb elismerést, amelyet valaha magyar író kapott.