A Selyemúton összetalálkozott Kelet és Nyugat...
Amikor a buddhista kolostorból ellopják a szent kincseket, Buddha féltve őrzött ereklyéit, senki nem gondolja, mekkora baj szakad egész Kínára, Indiára és Tibet földjére. A templomokból kiköltözik a béke, eluralkodik az ármány. Eközben a Selyemúton járó buddhisták és keresztények, szerzetesek és útonállók mind azon törik a fejüket, hogyan szerezhetnék meg a kínaiaktól a selyem titkát. A császári rendőrség mindenütt ott van, hiszen az ország nem engedheti meg, hogy a gazdagságot és a hatalmat biztosító tudás kikerüljön a birtokából. Veszély fenyegeti a császárnő hatalmát, hiszen már közvetlen környezetébe is befurakodott az ellenség. Egyedül a csodálatos Égi Ikrek jelentik a hatalmas ország jövőjét. Ha pártfogóiknak nem sikerül őket baj nélkül eljuttatniuk Kínába, ők nem tudják teljesíteni küldetésüket.
A selyem császárnője című trilógia második kötetében folytatódik a kalandos történet, amely a Tang-dinasztia uralkodásának kezdetén indult a középkori Kínában, és az események sodrásában egyre szövevényesebbé válik.
Az egykori muzeológus-restaurátor, José Freches mindig szenvedélyesen érdeklődött a keleti kultúra, különösképpen Kína iránt, amiről több nagy lélegzetű regény tanúskodik, amióta írásra adta a fejét. Történelmi kalandregény-trilógiája egy kevéssé ismert világ monumentális freskóját tárja az olvasó elé.