A mai kapitalizmus, a mai tőzsde, a mai bankok világában olyan üdítő André Kostolanyt olvasni! Egy pénzemberét, aki vagyont gyűjtött, és aki ugyanakkor művelt, olvasott, zeneszerető kultúrlény, és akiben elevenen él a morál, az erkölcsi törvény. Aki a tisztességes kapitalizmusért szállt síkra. Aki nem akart besszre fogadni, mert azzal más veszít. Aki a pénzügyek világában is hitt az erkölcsi értékekben, a jellem, az emberi tartás prioritásában. Aki a tőzsdén is megkülönböztetett szélhámos játékosokat és becsületes spekulánsokat. Aki az árfolyamok föl-le masírozásáról Mozart és Richard Strauss hallgatása közben elmélkedett. Bármily meglepő, a "tőzsdegurunak" a börzék világát feltáró könyve egyfajta erkölcstan is.
Azért persze tőzsdetan is. Mert miközben a pénzről való gondolkodás titkait, a "pénzcsinálás" fogásait osztja meg az olvasóval, tanítja is, roppant egyszerűen és szemléletesen magyarázva el a tőzsdei alapismereteket, a befektetések fajtáit, a tőzsde alakulását befolyásoló tényezőket, a tőzsdei ügyletekkel kapcsolatos esélyeket és kockázatokat és még sok minden mást.
S mindezt szórakoztatóan, ugyanis még a bonyolultabbnak tűnő tőzsdei elméleteket is szellemes anekdoták elmesélésével teszi érthetővé. A könnyes-mosolygós vagy éppen csipkelődő-gunyoros történetkékkel egyben megint emberi gyöngeségeket és erényeket is illusztrál.
Kostolany utolsó könyve, a "tőzsdeguru" korábbi műveit mintegy összefoglaló hagyatéka praktikus tőzsdeismereteket és etikai normákat egyaránt közvetít - humoros, csillogó, szakembernek és laikusnak egyformán élvezetes formában.