David R. Hawkins jelen könyve a tudatkutatás felfedezésein alapuló sorozat hetedik kötete. Nemcsak azt írja le részletesen, hogy miként tegyünk különbséget igaz és hamis közt, hanem azt is, hogy miként különítsük el a látszat illúzióját a belső valóság igazi lényegétől.
A szöveg elmagyarázza, hogyan válasszuk külön az észlelést a lényegtől, és ezáltal képessé teszi az olvasót arra, hogy olyan félreértéseket tisztázzon, illetve olyan klasszikus rejtélyeknek járjon a végére, amelyek évszázadok óta teszik próbára az emberiséget és ejtik zavarba a történelem legélesebb elméit is.
Bár a modern technológia az új játékszerek és hasznos készülékek bő választékát biztosítja, az emberi lét alapvető problémái továbbra is ugyanazok. Az ember valójában minden eddiginél nehezebb helyzetben van: a nyugati civilizáció alapjaiban rendült meg az egymással rivalizáló csoportok rohamának sortüzében és a média ködfüggönye mögött. A hangos viták zűrzavarában még a kormány is tehetetlenül áll.
A közvélemény az információval kereskedő médiamágnások által manipulált fókuszcsoporttá vált, olyanná, mint a tengeren hánykódó hajó iránytű nélkül – hogy GPS-ről már ne is beszéljünk. Ez a könyv a túlélés és az önállóság visszanyerésének eszközéül szolgál.